صفحه نخست

یادداشت روز

 

حمد و سپاس فراوان به ساحت پروردگاری که با فرستادن انبیای عظام، موهبتی بزرگ بر بنی آدم ارزانی داشت و سلسله نبوت را با مبعث اشرف مخلوقات و فخر کائنات حضرت محمد بن عبدالله(ص) کمال و ختام بخشید و قرآن کریم این کتاب سراسر نور و حکمت و سرچشمه زلال معرفت را بر قلب نازنین آن امین صادق وحی نازل فرمود.

سلام و درود فراوان به روان مطهر و منور سید ثقلین و اهل بیت او که چراغ های فروزان مملکت تقوا کلیدهای ابواب رحمت الهی، واسطه های فیض ربوی، قوام دین و نظام امت اسلامی هستند.

سلام و درود بی نهایت به روح بلند و ملکوتی پیشوای آزادگان جهان و بنیان گذار انقلاب الهی در عصر حاضر و به روح پرورش یافتگان مکتب عرفانی او که یک شبه ره صد ساله عرفان را پیمودند و به علی علیین رسیدند.

ما به عنوان یک انسان برای دست یافتن به آنچه می خواهیم رفتارمان را خود انتخاب می کنیم و این موضوع سرآغاز تمایز بین انسان و سایر آفریده هاست...رفتار هدفمند بر پایه عقل و منطق و گاهی در سخت ترین شرایط مانند گرسنگی، تشنگی و تنگدستی، ما انسان ها رفتاری چنان متفاوت از خود بروز می دهیم که حتی همنوعان خود را شگفت زده می کنیم.

حضرت امام خمینی رحمت اله علیه که رضوان خدا بر او باد همان آزاد مرد و شیردل که با نفسی مطمئن کشتی طوفان زده انقلاب را به ساحل آرامش رساند و پرچم دار و پایه گذار نهضت بزرگی بود که از دل آن بیداری امت های آزاده و آزادی خواه جهان بیرون آمد و ثمره بزرگ این نهضت، نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که با خون پاک هزاران شهید که از بهترین و پاک ترین انسان ها نه تنها در دوران های قبل و بعد از خود بلکه دوران های پس و پیشین که به فرموده معمار کبیر انقلاب(مردم ما از مردم حجاز عصر رسول الله و کوفه عصر حضرت امیر با فضیلت ترند) به بار نشست جوانانی که با روحیه فداکاری، نوع دوستی و از خودگذشتگی و با رفتاری انقلابی این نهضت را به پیروزی رساندند تا امروز برای بسیاری از ملل جهان چراغ راه زندگی باشد.

از همان صبحدم طلوع خورشید انقلاب خصومت و کینه ورزی با نظام نوپای اسلامی و حاکمیت دین در پهنه ای گسترده آغاز شد. تمام غرب و شرق یکباره به فرمان شیطان جبهه ای مشترک را تشکیل داده و همسو با یکدیگر تمام قد در مقابل اراده مردم ایران ایستادند اما تا امروز نتوانستند کوچکترین ضربه ای برای این مملکت وارد نمایند و بحمداله ایران اسلامی با قدرت و صلابت کامل در مقابل همه آنان ایستاده است و این به خاطر احساس وظیفه، به خاطر حضور، به خاطر همین روحیه خوب الهی و بخاطر این است که زن و مرئ مسلمان تا هر جا حاضرند از ایمان و اسلام و انقلابشان دفاع کنند و اینهاست که کشور را حفظ کرده است. تنها نقطه امیدی هم که برای ملت های مسلمان و آزادی خواه باقی مانده، جمهوری اسلامی است آیا باید این دریچه را ببندیم و امید ملت ها را به یأس مبدل کنیم؟ آیا ما هم باید سکوت کنیم؟ آیا باید ما هم در مقابل فشارهای قلدر مأبانه ی قدرت های بزرگ تسلیم بشویم؟ آیا واقعا حکم خدا این است؟ آیا رضایت الهی در این است؟ آیا سنت جهاد در مقابل کژی ها و انحرافات و وجود امر به معروف و نهی از منکر در اسلام اجازه چنین فکری را به ما می دهد؟

اینجا پرچم مبارزه با ظلم و انحراف حفظ خواهد شد. بشریت امروز هم باید از درون متحول و تزکیه شوند و نظم اجتماعی آن عادلانه و بر پایه قسط الهی تنظیم گردد.

باید بدانیم تاریخ قصه نیست. بلکه باید از آن عبرت گرفت از ماجرای حسین بن علی(ع)، انسان فکر کند و به خود بیاید چه حادثه ای اتفاق افتاده و چه عاملی وارد جامعه اسلامی شده، که بعد از گذشت نیم قرن از وفات پیامبر(ص) در بین جامعه اسلامی و دینی در بین همین مردم کسی همانند حسین بن علی(ع) جگر گوشه رسول خدا را مظلومانه به شهادت می رسانند و کسی بر آن اعتراض نکرد و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است.

و این نبود مگر به خاطر رواج دنیا طلبی و فساد و فحشا، که غیرت دینی و حساسیت مسئولیت ایمانی گرفته شده بود.

آری فساد و فحشا و تعطیلی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باعث تخدیر می شود و بزرگترین عامل شکست هم می تواند همین باشد.

در مدینه ای که اولین پایگاه تشکیل حکومت اسلامی بود و با نفس قدسی اشرف کائنات روح و جان معنوی گرفته بود بعد از اندکی از غروب خورشید وجود نازنین پیامبر(ص) به مرکز موسیقی دانان و آوازخوانان و رقاصان تبدیل شد. تا جایی که وقتی دربار شام می خواستند بهترین مغنیان را خبر کنند از مدینه آوازه خوان و نوازنده می آوردند. تمسک به دین و تقوا و معنویت و اهمیت پرهیزگاری و پاکدامنی اینجا معلوم می شود. اینکه مکرر توسط رهبر عظیم الشأن انقلاب سفارس و تأکید می شود که مواظب سیل گنداب فساد باشید کهجوانان ما را که بهترین جوانان روزگار هستند دچار این گرداب نگردند. به همین خاطر است وقتی در جامعه فساد منتشر شود و مردم با گناه خو بگیرند و همه به راحتی از کنار آن عبور کنند روزی خواهد رسید که دیگر ار ارزش ها و آرمان ها اثری باقی نخواهد ماند و حسین بن علی ها قربانی خواهند شد. اکنون به خود بیاییم آیا زمان آن نرسیده که اندکی به درد و دل های پیر فرزانه انقلاب توجه نشان دهیم به اصل انقلاب برگردیم و به وصیت معمار انقلاب کبار دیگر نظر افکنیم(نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد)، هنوز تا یک جامعه کاملت اسلامی که نیک بختی دنیا و آخرت را به طور کامل تأمین می کند و تباهی و کجروی و ظلمرا ریشه کن سازند فاصله زیادی داریم لکن با همت مردم و تلاش مسئولان و با همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکراین کار آسان است. عوامل استکبار یک روز فیلم های مستهجن می سازند فیلم غیراخلاقی درست می کنند، شعر بد می گویند داستان بد می نویسند، موسیقی های آنچنانی کنسرت های مختلط و این همه را در داخل کشور بین نوجوانان و جوانان پخش و منتشر می کنند و رواج می دهند با این همه اگر به دستور قرآن و اسلام عمل نمود و اندکی به امام و شهدا اندیشید هیچ کدام از ابزار و عوامل فساد نمی تواند کمترین اثر بگذارد. بدترین خطرها این است که یک روز در جامعه گناه بعنوان صواب معرفی شود کار خوب به عنوان کار بد معرفی گردد و فرهنگ ها عوض شود و کار دنیا به جایی برسد که جلو چشم مردم دنیا معروف را منکر و منکر را معروف معرفی نمایند. همانکه پیامبر اکرم(ص) فرمودند:"کسانی پیدا خواهند شد که امر به منکر و نهی از معروف می کنند" و امروز این امر رایج شده است در جامعه ای که هنوز عطر شهیدان شمیم بخش دل های عاشق است و جسم های خسته را نوازش می دهد و هنوز هم هنگامی که قدم برمیداریم از حضور شهدا عرق شرم بر رخسارمان می نشیند که ما پای بر خون های پاکشان می نهیم و راه را میرویم و فراموش کرده ایم که سرتاسر این استان هنوز از خون شهیدان رنگین است از یاد برده ایم اگر امام و شهدا روز قیامت از ما سؤال کنند بعد از ما چه کرده اید؟ چه جوابی بدهیم؟ پاسخ ما چیست؟ وقتی میبینیم بر روی این خاک مطهر پایکوبی می شود و با برگزاری نمایش های مضحک و کنسرت های مختلط با نام شور و شعف جوان و جشن انقلاب، ارزش ها و قداست ها شکسته می شود کسی هم دم نمی زند و ارزش ها را به ضد ارزش، هنجارها را به ناهنجاری و بالعکس مبدل می کنند. عاقبت ما چه خواهد بود؟ تاریخ در مورد ما چگونه قضاوت خواهد کرد؟ مراقب باشیم دین و باورمان با با انجام اعمال ناشایست و تأیید منکرات به دنیا نفروشیم و خود را شرمنده امام و شهدا نسازیم.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان کلیک کنید

برگزیده ها