صفحه نخست

رویکرد ستاد احیای امر به معروف کردستان کاملاً فرهنگی است

 

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت:‌ رویکرد این ستاد در کردستان فرهنگی و دینی و به دور از هر گونه اقدام عجولانه است.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در همایش سالانه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در سالن مخابرات در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات ستاد احیا در سال‌جاری به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اجرایی شد که موفق به کسب رتبه برتر کشور شدیم.

وی با بیان اینکه کسب این رتبه حاصل تلاش و اقدامات تمام افرادی است که در این حوزه فعالیت کرده‌اند، بیان کرد: خوشبختانه با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی ضمن تحقق اهداف، موفق به کسب چنین جایگاهی در بین سایر استان‌های کشور بودیم.

وی تصریح کرد: رویکرد ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان از ابتدای آغاز این حرکت فرهنگی و به دور از هر اقدام عجولانه و مقطعی بوده است.

به گفته وی، توجه به ریشه‌های معضلات موجود و برنامه‌ریزی فرهنگی برای مقابله با آنها از دیگر اولویت‌های مهم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان بوده است.

وی با بیان اینکه اولویت‌ دادن به مشکلات زیربنایی جامعه و برنامه مدرن متناسب با فرهنگ بومی منطقه از دیگر اولویت‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان در سال‌جاری بود، گفت:‌ در سایه چنین رویکردی بیش از 60 درصد از مشکلات این حوزه در سطح استان حل شده است.

به گفته وی، در حال حاضر با تلاش و پیگیری‌های دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان، ضمن تشکیل ستاد در شهرستان‌ها، در بخش‌های استان هم ستاد احیای امر به معروف تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: به منظور اشاعه بیش از پیش این فریضتین الهی، شورای امر به معروف و نهی از منکر در حال حاضر به دهستان‌ها و روستاهای استان نیز تعمیم داده شده و در حال شکل‌گیری است.

به گفته وی، فراگیر کردن فرایض دینی از مهم‌ترین اهداف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان است و تمامی تلاش ستاد معطوف به امور فرهنگی بوده و برنامه‌ها نیز بر همین اصل طراحی و اجرا شده است.

جانشین دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان از تشکیل بانک اطلاعاتی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در استان خبر داد و بیان داشت: احصای مصادیق معروف و منکر مربوط به اصناف، اقشار و دستگاه‌های مختلف یکی دیگر از اقدامات ستاد احیای استان است.

وی توسعه بیش از پیش برنامه‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند حمایت و تلاش بیش از پیش همه مسئولانی استانی و شهرستانی عنوان کرد و بیان داشت: تامین مکان و امکانات برای ستادهای شهرستانی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز ستاد احیا از جمله انتظارات این ستاد از استاندار استان است.

وی خاطرنشان کرد:‌تلاش در راستای توسعه کیفی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر و تحت پوشش قراردادن زیرمجموعه توسط مدیران استان امری ضروری و باید مورد توجه قرار گیرد.

برگزیده ها