صفحه نخست

اقدامات ایجابی اولویت فعالیت‌های ستاد احیای کردستان است

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: اقدامات ایجابی در راستای احیاء و ترویج امر به معروف و نهی از منکر اولویت این ستاد در استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امکر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، سردار محمدحسین رجبی در همایش سالانه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سالن آمفی‌تئاتر مخابرات در سنندج اظهار کرد: انجام اقدامات ایجابی و بومی‌سازی برنامه‌ها اولویت ستاد احیای امر به معروف در این استان است.

به گفته وی، انجام اقدامات ایجابی تاثیراتی به مراتب بیشتر از اقدامات سلبی داشته و بازخورد و نتیجه آن نیز در جامعه بیشتر نمایان است. دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان تصریح کرد: گاهی اوقات نیاز است در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اقدامات سلبی نیز انجام داد اما نخستین سند بالادستی ما در اجرا برنامه‌ها در این حوزه، ابلاغیات ستاد مرکز است.

به گفته رجبی، برنامه‌های ابلاغی با توجه به شرایط و ملاحظاتی که در استان وجود دارد، بومی‌سازی شده و اجرا می‌شود. وی متذکر شد: بومی‌سازی شهرستانی برنامه‌ها هم براساس شرایط شهرستان‌ها از دیگر اولویت‌های ستاد احیای استان است به گونه‌ای که سعی شده با توجه به همه قوت‌ها و آسیب‌های موجود در هر شهرستانی برنامه‌ها دنبال شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان عنوان داشت: در یک ساختار مرکزی و استانی سیاست‌گذاری‌ها اتخاد شده و با اولویت اقدامات ایجابی با تلاش ستادهای شهرستان انجام می‌شود.

رجبی افزود: اقدامات انجام شده در طول سال‌جاری و سال‌های گذشته قابل قبول بوده و در تراز با استان‌های دیگر کشور در سطح مطلوبی قرار دارد. وی اضافه کرد: اما با وجود چنین جایگاهی هنوز نیاز به تلاش بیشتر هستیم چرا که وجود آسیب‌های اجتماعی و ظواهر منکر در جامعه نیاز به کار بیشتر در این حوزه را می‌طلبد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان خاطرنشان کرد: اما با توجه به توفیقات بدست آمده با تلاش همه فعالان این عرصه تا آن اندازه که کار شده نتیجه و بازخورد خوبی داشته‌ایم.

رجبی تأکید کرد: این توفیقات نشان می‌دهد که سیاست‌گذاری‌ها و حرکت‌های آغاز شده در استان قابل قبول است و باید ادامه داشته باشد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه هدف ما تقویت و توسعه بیش از پیش در این حوزه است، بیان کرد: معتقدیم تقویت و تلاش برای رسیدن به جایگاه بالاتر در این حوزه ضروری بوده و تحقق آن نیازمند تلاش همه شماست.

وی، بهره‌گیری از تجربیات استان‌های موفق در این حوزه را از اولویت‌های ستاد احیای امر به معرف و نهی از منکر استان دانست و تصریح کرد: تلاش ستاد استان مورد قبول است اما به دلیل اینکه دشمن همواره برای ایجاد مشکل در جوامع اسلامی تلاش می‌کند، بنابراین می‌طلبد که ما نیز فعالیت بیشتری داشته باشیم.

برگزیده ها