صفحه نخست

فرماندار قروه:اجرای امر به معروف و نهی از منکر موجب برقراری امنیت و آسایش در جامعه می‌شود

فرماندار قروه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین اسلام و اجرای آن موجب برپا شدن واجبات و از بین رفتن منکرات و برقراری امنیت و آسایش در جامعه می‌شود.


به گزارش روابط عمومی ستا د احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، شعبان سپهر در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قروه که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از اعظم شعائر دین و محکم‌ترین علامت دینی است و مقصد کلی از بعثت انبیا، ائمه و اوصیا بوده است.


وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از فرایض بزرگ اسلامی است که اجرای آن آثار و برکات فراوانی را به دنبال دارد، افزود: امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین اسلام و اجرای آن موجب برپا شدن واجبات و از بین رفتن منکرات و برقراری امنیت و آسایش در جامعه می‌شود.


به گفته سپهر، از نظر اسلام جامعه انسانی یک واحد به هم پیوسته است که اگر جلوی میکروب‌های موجود در یک عضو گرفته نشود، ناراحتی و مرض از یک عضو به سایر اعضا سرایت خواهد کرد.


وی از امر به معروف و نهی از منکر به منزله واکسیناسیون جامعه و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی یاد کرد و گفت: بر این اساس امر به معروف و نهی از منکر برای تمام جوامع ضرورت تام دارد.


فرماندار قروه افزود: این مطلب در فقه اسلامی تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر مطرح شده و از مهم‌ترین مبانی تفکر سیاسی یک مسلمان به شمار می‌رود؛ چنان‌که از مهم‌ترین فرایضی است که ضامن بقای اسلام است.


سپهر در ادامه با اشاره به شخصیت والای حضرت زینب (س)، گفت: تاسی از سیره و سلوک زینبی، افتخاری بزرگ برای هر مسلمان است.


برگزاری 500 گفتمان دانش‌آموزی
معاون فرهنگی ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر قروه هم در این نشست، گفت: با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی از مهرماه سال گذشته تاکنون 500 گفتمان دینی در مدارس شهرستان قروه برگزار شده است.
حجت‌الاسلام حسن رهبر افزود: همه ساله از اول مهر تا اواخر اردیبهشت گفتمان‌های دینی در مدارس شهرستان برگزار می‌شود که بخش مهمی از آن به تبیین فریضه امر به معروف و نهی از منکر اختصاص دارد.

برگزیده ها