صفحه نخست

کار اقناعی و ایجابی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را ریشه‌دار می‌کند

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: با تاکید بر لزوم پرهیز از نگاه سلبی به این دو فریضه، گفت: باید به صورت اقناعی و ایجابی در این ستاد فعالیت کرد تا حرکتی فرهنگی که از ضروریات نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است، ریشه‌دار شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر قروه اظهار داشت: این شیوه ستاد امر به معروف و نهی از منکر قروه به کل استان تعمیم داده شده است.

وی با بیان اینکه اساس حرکت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان قانون است ابراز امیدواری کرد با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، فصل جدیدی در راستای ترویج و نهادینه کردن این فریضتین الهی در جامعه باز شده و شروعی برای اشاعه این دو فریضه بر اساس قوانین شرع مقدس باشد.

وی با اشاره به ماموریت و وظایف ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر، گفت: هدف ما تبدیل این ستاد به تشکلاتی دولتی نیست، بلکه به عنوان حامی و پشتیبان از این ستاد مردمی حمایت می‌کنیم تا توسعه بهتری پیدا کند.

الله‌مرادی افزود: باید در بخش‌ها، دهیاری‌ها و در رده‌های محلات، اصناف، مدارس و دیگر اماکن این فریضه به شکل تشکیلاتی دنبال شود تا در میان اقشار مختلف جامعه رشد یابد و با نگرشی مثبت به آن نگریسته شود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از نگاه سلبی به این دو فریضه، گفت: باید به صورت اقناعی و ایجابی در این ستاد فعالیت کرد تا حرکتی فرهنگی که از ضروریات نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است، ریشه‌دار شود.

الله‌مرادی در ادامه با اعلام عدم وابستگی ستاد به هیچ حزب و جناحی، خاطرنشان کرد: از کارهای خوبی از سوی هر طیفی که باشد استقبال و حمایت و همچنین از کارهای بد جلوگیری می‌کنیم.

وی ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را اصلی مهم و رسالتی همگانی برشمرد و افزود: ظرفیت مردمی خود مهم‌ترین منبع برای ترویج این دو فریضه در جامعه است.

الله‌مرادی با اشاره به تمهیدات لازم برای اجرایی شدن قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، گفت: در راستای اجرای این قانون شوراهایی در سطح شعبات دادگستری استان تشکیل شده و بر اساس آن از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آغاز تشییع پیکر پاک 17 شهید گمنام دوران دفاع مقدس در استان کردستان، گفت: این شهدا در راه دفاع از انقلاب و اسلام از هستی خود گذشتند و ما نیز باید با تأسی به آنان نگذاریم ارزش های اسلامی در جامعه کم‌رنگ شود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در پایان گفت: شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری دین بزرگی بر دوش همه ما دارند و آن اشاعه خوبی‌ها و پیشگیری از بدی‌هاست.

برگزیده ها