صفحه نخست

نهادینه‌کردن نگاه عرفی و غیردینی به مسائل ارزشی از برنامه‌های جدی دشمن است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس گفت: فراموش کردن تاریخ انقلاب اسلامی، فراموش کردن پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در جهان، سیاه‌نمایی در نارسایی‌های جزئی، بزرگ کردن مشکلات کوچک، تحریف خط امام(ره)، تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و نهادینه‌کردن نگاه عرفی و غیردینی به مسائل ارزشی و فرهنگ ایرانی اسلامی از برنامه‌های جدی دشمن برای ملت کشورمان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، جت‌الاسلام علیرضا باباشاهی در جلسه معاونت سازمان‌های قضایی و نظامی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: شناخت دشمن یکی از برنامه‌های مقابله‌ای و از وظایف ماست و این هم بدون ارائه راهکارهای موثر معنایی ندارد.

به گفته مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس، دشمن از صدر اسلام تاکنون برای مسلمانان توطئه داشته است و حتی در زمان طاغوت هم نخست‌وزیر ایران بهایی بود و به دلیل بی‌کفایتی مسئولان رژیم برای کشوری با جمعیت مسلمان، تصمیم می‌گرفت.

وی تصریح کرد: برخی برنامه‌های القایی دشمنان برای جوانان قابل شناسایی نیست لذا ما به عنوان مسئولان نظام اسلامی باید روشنگری کنیم تا خدای ناکرده جوانان ما در مسیر انحرافی دشمن قرار نگیرند.

باباشاهی یادآوری کرد: دعوت به اسلام هم با نه گفتن به غیر خدا آغاز شده است و امروز این نه در قالب کشورهای استکباری از جمله آمریکا و اسرائیل نمود عینی دارد چرا که این کشورها خلاف دستورات خداوند و دین اسلام و در تضاد با آن حرکت می‌کنند.

وی گفت: دشمن‌شناسی ما ضعیف است و این را می‌توان در مهمانی از دشمن در قالب نصب دیش ماهواره‌ها در پشت‌بام خانه‌ها دید که خود، دشمن را به خانه‌هایمان راه داده‌ایم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس تصریح کرد: فراموش کردن تاریخ انقلاب اسلامی، فراموش کردن پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در جهان، سیاه‌نمایی در نارسایی‌های جزئی، بزرگ کردن مشکلات کوچک، تحریف خط امام(ره)، تحریف تاریخ انقلاب اسلامی و نهادینه‌کردن نگاه عرفی و غیردینی به مسائل ارزشی و فرهنگ ایرانی اسلامی از برنامه‌های جدی دشمن برای ملت کشورمان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما نباید تمامی برنامه‌ها را به نیروی انتظامی واگذار کنیم چرا که این موجب بدبینی مردم به این نیروی خدمتگزار می‌شود در صورتی که دولت باید بخشی از این اقدامات را در قالب دستگاه‌های اجرایی انجام دهد و یا کمک نماید.

باباشاهی تصریح کرد: اعتقاد بر این است که احساس تکلیف دولت‌ها در قبال امر به معروف و نهی از منکر کم‌رنگ باشد و این می‌طلبد که اهتمام ویژه‌تری نسبت به این تکلیف دینی در جامعه شود.

وی اضافه کرد: مراکزی از جمله فرودگاه، مراکز دانشگاهی و بیمارستانی که در اختیار دولت قرار دارد در رعایت مسائل دینی و از جمله پوشش‌های اسلامی توجه بیشتری داشته باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس در پایان گفت: سال آینده نهضت امر به معروف و نهی از منکر در سپاه نامگذاری شده است و این نیاز است که در جامعه هم به این مقوله نگاه ویژه‌تری شود.

برگزیده ها