صفحه نخست

طرح فرهنگی مقابله با دجال‌واره اجرایی می‌شود

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قروه گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این ستاد در ماه مبارک رمضان، برنامه‌ریزی فرهنگی برای اجرای طرح مقابله با دجال‌واره یا همان ماهواره است.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، جعفر کاوه در نشست اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان که در فرمانداری شهرستان قروه تشکیل شد، گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان یکی از مهم‌ترین منکرات حال حاضر جامعه محسوب می‌شوند که برای مقابله با آن برنامه‌ریزی فرهنگی می‌تواند موثر باشد.

وی با تأکید بر فراگیر کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین تمامی اقشار جامعه، تصریح کرد: تدوین برنامه‌های خاصی برای فراگیر کردن این فریضه در قالب زمان‌بندی مناسب، الزامی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

کاوه با بیان اینکه اقدامات سلبی در راستای مقابله با ماهواره نتوانسته انتظار لازم برای جمع‌آوری آن از خانه‌ها را موجب شود، گفت: برگزاری نشست‌های توجیهی در طول ماه مبارک رمضان با حضور ائمه جمعه و جماعت تلاش می‌شود تا اقناع لازم در بین مردم برای جمع‌آوری داوطلبانه این تجهیزات فراگیر شود.

به گفته کاوه، مهمترین رسالتی که در این راستا باید همه خود را به اجرای آن موظف بدانند این است که رسانه ملی و شبکه‌های آن را جایگزین ماهواره نمایند که به همین منظور و با هدف تشویق افرادی که خود اقدام به جمع‌آوری و تحویل ماهواره کنند، یک دستگاه گیرنده دیجیتال شبکه‌های رسانه ملی به آنها اهدا می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه با اشاره به فعالیت 254 شورای امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان افزود: در حال حاضر شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطح 40 اداره، 22 اتحادیه صنفی، 20 اتحادیه کارگری، 14 مسجد، 35 هیئت مذهبی و 120 شورای دانش‌آموزی فعال است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قروه، اجرای برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی مناسب از سوی دستگاه‌های مرتبط را خاطرنشان کرد و افزود: اجرای برنامه‌های جذاب و موثر در زمان‌بندی مختلف ضروری است.

فرمانده سپاه قروه با تأکید بر لزوم آموزش عمومی کارکنان دولت در زمینه آشنایی با فریضه امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: همه کارکنان بخش دولتی و خصوصی موظف به گذراندن این دوره‌ها هستند.

وی تعامل دستگاه‌های اجرایی برای انجام امور پژوهشی، تربیتی، تبلیغی و فرهنگی را یادآور شد و اظهار داشت: حمایت مجدانه از برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد، راهکاری ارزنده در فراگیر کردن این فریضه در سطح جامعه است که این مسئله در شهرستان قروه تا کنون به خوبی انجام شده است.

کاوه با اشاره به تغییر ساختار ستاد در این شهرستان که از شهرستان‌های منتخب کشور برای اجرای تذکر لسانی است، گفت: معاونت اداری و برنامه‌ریزی به این مجموعه افزوده شده است.

این مسئول با ارزنده‌خواندن فعالیت‌های ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قروه، گفت: بسیاری از برنامه‌های پیشنهادی این ستاد، در سطح کشوری پذیرفته و در قالب دستورالعمل به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی تعامل و هم‌سویی اعضای این ستاد را گامی مهم در زمینه پیشبرد اهداف ستاد، برای احیای این فریضه الهی عنوان کرد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قروه متذکر شد: برخی از مصادیق معروف و منکر جامعه با شناسایی دقیق، در قالب تحقیق‌های علمی و پژوهشی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی واگذار شده تا با دیدگاه‌های تخصصی نقد و راهکار مناسب ارائه شود.

کاوه عنوان کرد: اجرای مانور تذکر لسانی در ایام ماه مبارک رمضان، فعال کردن گروه‌های تذکر لسانی توسط اصناف و بازاریان و برگزاری همایش مبلغین دینی از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در آستانه ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: هدف اصلی این ستاد فراگیر کردن فرایض دینی است که بسترسازی برای پذیرش تذکر لسانی موضوع مهمی در این ارتباط است.

فرمانده سپاه قروه با تأکید بر اینکه قصد احیای ارزش‌ها بسیار مهم‌تر از تولید ارزش‌های جدید در جامعه است، خاطرنشان کرد: تمامی تلاش ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان، معطوف به امور فرهنگی است.

وی در پایان سخنان خود گفت: در همین زمینه تفاهم‌نامه‌هایی در رده‌های بالا با وازرتخانه ها امضا شده که طی آن برنامه‌های فرهنگی ملموس‌تری اجرایی خواهد شد.

برگزیده ها