صفحه نخست

در اجرای امر به معروف و نهی از منکر نباید یک درصد هم برخورد سلبی باشد

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر معتقدیم یک درصد هم نباید برخورد سلبی صورت بگیرد و اگر مسئولان به خوبی عمل کنند دیگر نیازی به برخوردهای سلبی نیست.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در همایش توجیهی برنامه‌های سال 95 ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که در سالن کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بنده یک فرد انقلابی و حزب‌اللهی هستم که هر جا کار خوبی از کسی ببینم آن را بیان می‌کنم و به همین دلیل هم از استاندار کردستان به دلیل پشتیبانی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان قدردانی می‌کنم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: زمانی که بنده ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تحویل گرفتم نه تنها امکانات و نیرویی نداشت بلکه رده‌های شهرستانی هم تشکیل نشده بود اما اکنون و براساس اعلام رسمی مسئولان ستاد کشور، ستاد کردستان در رده 5 استان برتر قرار دارد.

به گفته الله‌مرادی، امروز تمامی شهرستان‌های استان کردستان دارای ستاد مشخص، مکان ثابت و خودرو و نیرو هستند و این به خاطر تلاش دبیران و همکاری ویژه فرمانداران و دستور صریح استاندار حاصل شده است.

وی خاطرنشان کرد: البته کارهای زیادی باقی مانده است که در ستاد کردستان تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی موثر و کمک مسئولان، مسئله امر به معروف و نهی از منکر در استان اجرایی و نهادینه شود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: سال گذشته موضوع امر به معروف و نهی از منکر به داخل دانشگاه‌های استان کشیده شد و با همکاری آنها چهار جلسه برگزار شد.

وی در ادامه گفت: دستگاه‌هایی که مسئولیت اجرای ماموریت‌های فرهنگی را در کردستان دارند نباید در اجرای آن اغماض کنند و برنامه‌ای که سبقه فرهنگی و دینی دارد نباید با بی‌احترامی مواجه شود.

الله‌مرادی افزود: برنامه‌ای که با عنوان هفته قرآن و عترت در کردستان برگزار شد، افرادی در لوای قاری و داستان‌نویس جایزه برده‌اند که ظاهر آنها مناسب با عنوان برنامه نبود و این جای اشکال دارد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: برنامه‌ای که سبقه فرهنگی و دینی دارد نباید مورد بی‌احترامی قرار بگیرد و مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

به گفته الله‌مرادی، در برنامه‌های فرهنگی اگر چارچوب دینی رعایت شود اثرگذار خواهد بود.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه با انتقاد از سازمان تعاون روستایی استان در زمینه عدم توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ارائه خدمات به مردم، گفت: این سازمان باید در زمان واگذاری غرفه‌های مراکز عرضه تولیدات مسئله رعایت ارزش‌های دینی را مورد تاکید قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر معتقدیم یک درصد هم نباید برخورد سلبی صورت بگیرد و اگر مسئولان به خوبی عمل کنند دیگر نیازی به برخوردهای سلبی نیست.

وی خاطرنشان کرد: در سالی که با عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است باید تمام توان خود را در راستای عمل به معروفات و جلوگیری از منکرات به کار بگیریم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اظهار کرد: امروز تهدید و منکر در جامعه فقط بد‌حجابی نیست، بلکه افرادی هستند که تمامی خدمات نظام را زیرسوال می‌برند که این بدترین منکر است.

الله‌مرادی تصریح کرد: اصولگرایی که خدمات دولت را زیرسوال ببرد و یا اصلاح‌طلبی که به اصول و ارزش‌های اصولگرا اهانت کند، مرتکب افعال منکر هستند.

به گفته وی، عده‌ای که می‌خواهند بین اصولگرا و اصلاح‌طلب را برهم بزنند من اینها را در صف انقلاب نمی‌‌دانم بلکه ما باید از رهبری الگو بگیریم و به عنوان یک فرد انقلابی از اقدامات مفید نظام حمایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید در جامعه به گونه‌ای کار کرد که مردم نسبت به نظام امیدوار شوند چون ایجاد ناامیدی نسبت به نظام بدترین منکر است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه به برنامه‌های سال جاری ستاد اشاره کرد و افزود: بزرگداشت شهدای امر به معروف و نهی از منکر، لحاظ کردن شاخص امر به معروف و نهی از منکر در انتخاب مدیران، برگزاری چهار کارگاه نقدپذیری و نظارت و ارزیابی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان از برنامه‌های سال جاری در استان است.

به گفته الله‌مرادی، آموزش 300 نفر از اشخاص تأثیرگذار برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر، آموزش یک هزار و 800 عضو شورای فعال، سازمان‌دهی و آموزش 5 هزار نفر یادآوران معروف در مدارس، تهیه شاخص عمومی و ارزیابی اهتمام دستگاه‌ها نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و تشکیل مجمع دبیران از دیگر برنامه‌های امسال ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان است.

وی همچنین، آموزش خانواده کارکنان به تعداد 4 هزار نفر در خصوص روش‌های سبک زندگی، برگزاری مسابقات ورزشی جام امر به معروف و نهی از منکر در بین اقشار جامعه و ادارات، توزیع کتب و جزوات مرتبط با این دو فریضه الهی، ایجاد شبکه و گروه اجتماعی با عضویت شوراهای امر به معروف و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در پایانه‌های زمینی و هوایی استان را از دیگر برنامه‌های سال جاری در کردستان برشمرد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در پایان گفت: در تمام ادارات و دستگاه‌های اداری استان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است اما در سال جاری یک بازنگری انجام خواهد شد.

برگزیده ها