صفحه نخست

ترس و طمع موانع اصلی احیای امر به معروف در طول تاریخ بوده است

معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه ترس و طمع موانع اصلی احیای امر به معروف و نهی از منکر در طول تاریخ بوده است بر تلاش برای رفع این موانع تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت‌الاسلام رحیم جعفری در گردهمایی نقش مردم در احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در سنندج افزود: یکی از وظایف اصلی مردم و مسوولان احیای فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه و رفع موانع موجود در راه انجام آن است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای واجب است و هیچ شک و شبه‌ای در آن وجود ندارد و احیای این فریضه الهی در جامعه تاثیر بسزایی در روابط اجتماعی دارد لذا نباید هیچ عاملی مانع تحقق آن شود.

معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه اصولا ترس مانع رسیدن ما به حقانیت می‌شود اظهار کرد: در تحلیل‌های جامعه‌شناسی، شجاعت که نقطه مقابل ترس است همسایه دیوار به دیوار حقیقت است لذا هر چه از ترس فاصله بگیریم به حقیقت نزدیک‌تر خواهیم شد.

وی با بیان اینکه در منابع دینی امر به معروف و نهی از منکر، برترین فریضه نامگذاری شده و احیای آن در واقع منجر به احیای سایر فرایض دینی نیز می‌شود بر تلاش همگانی برای حاکم کردن این فرایض بر جامعه بدون هیچ مانعی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از پایه‌های اساسی ادیان عالم است افزود: این مسئله در تمامی ابعاد زندگی بشر وجود دارد و مختص موارد خاصی نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در پایان اظهار امیدواری کرد: با دور کردن ترس و طمع از خود فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر را احیا کرد و زمینه احیای سایر فرایض در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، دینی و فرهنگی فراهم شود.

برگزیده ها