صفحه نخست

تسخیر لانه جاسوسی بیانگر دوراندیشی دانشجویان پیرو خط امام بود

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: تسخیر لانه جاسوسی بیانگر دوراندیشی دانشجویان و دانش‌آموزان پیرو خط امام بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ سردار محمدحسین رجبی در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان با تقدیر از حضورمسوولان، دانش‌آموزان، دانشجویان، مردم و روحانیون در این راهپیمایی باشکوه، اظهار داشت: روز ملی استکبار جهانی روز اعلام آمادگی در برابر استکبار است.

وی با اشاره به اینکه امروز سه واقعه مهم و رویداد تاریخی را داریم، افزود: نخستین واقعه تاثیرگذار در روند پیروزی انقلاب تبعید امام در سال ۴۳ بود که ایشان به ترکیه تبعید شد و این مهم شروعی برای پیروزی انقلاب و نهضت امام راحل به شمار می‌رفت.

وی با بیان وقایع 13 آبان 57 خاطرنشان کرد: در ۱۳ آبان دانش‌آموزان در کنار دانشجویان و در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران راهپیمایی کردند و تعداد زیادی هم به شهادت رسیدند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان به رویداد مهم دیگر 13 آبان پرداخت و گفت: همچنین رویداد سوم این روز بزرگ که در تاریخ ما خودش را برجسته کرده تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان است که امام عظیم الشان انقلاب اسلامی به درستی فرمودند این انقلاب انقلاب دوم است و بدین ترتیب، مبارزه‌ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد

رجبی بیان کرد: بعدها که اسناد منتشر شد معلوم شد که دانش‌آموزان و دانشجویان پیرو خط امام دوراندیش بودند و انتشار ناگهانی اسناد لانه جاسوسی آمریکا، مستندترین و معتبرترین اخبار و اسناد را در اختیار محققان قرار داد و این‌گونه نام روز 13 آبان برای همیشه در تاریخ ایران ماندگار ماند.

وی یادآور شد: ظلم و ستم به مردم ایران در طول تاریخ، جلوگیری از اسلام‌خواهی و رشد و توسعه کشور ستم بزرگی از سوی دشمنان اسلام بود اما به لطف خدا، امروز آموزه‌های دین مبنای عمل مسوولان است و دشمنان نتوانسته و نمی‌توانند کاری کنند و ملت ایران همه صحنه‌ها را رصد می‌کنند.

وی با اشاره به ظلم‌های آشکاری که به ملت ایران شد، خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی دشمن ظلم آشکاری کرد و تعداد زیادی از مردم این دیار به خاک و خون کشیده شدند تا ایران پایدار بماند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان اضافه کرد: امروز حضور مردم در این وضعیت جوی در سنندج قهرمان‌پرور استان کردستان برای محکوم کردن استکبار جای تقدیر دارد و حضور مردم ما نشان داد که ما دشمن را می‌شناسیم و مقابله با دشمنان کلید واژه‌ماست.

رجبی با بیان اینکه گرچه دشمنان به دنبال ایجاد منفذی بین مسلمانان هستند، عنوان کرد: دشمنان از پیشرفت مردم ایران و اقتدار نیروهای مسلح ناراحتند اما دولت، ملت و رهبری و نیروهای مسلح برای توطئه استکبار دست به دست هم می‌دهند تا دشمنان مایوس شوند.

در پایان این مراسم قطعنامه پایانی راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان قرائت شد و اجرای سرود توسط دانش‌آموزان و راهپیمایان و فریاد مرگ بر آمریکا از بخش‌های دیگر راهپیمایی 13 آبان امسال بود.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها