صفحه نخست

امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود

معاون فرماندار سروآباد گفت: امر بە معروف ونهی از منکر فقط مختص به یک گروه خاص نیست و همه باید برای نهادینه کردن آن تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ مسعود شمس شامگاه سه‌شنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر سروآباد ضمن تبریک شکست شجره خبیث داعش به دست مجاهدان اسلام، اظهار داشت: گروهک تروریستی داعش ساختە دست استکبار بود که خوشبختانه بعد از ماه‌ها تلاش و کوشش، مجاهدان اسلام توانستند این توده سرطانی را ریشه‌کن کنند.

وی با بیان اینکه تابحال در طول سال 96 جلسه دبیران شورای امر به معروف برگزار نشده است، گفت:  این جلسه برای ارائه گزارشات مربوط به اتفاقات و جریاناتی که در ادارات برای جلوگیری از سوءاستفاده از بیت‌المال رخ می‌دهد برگزار شده است.

شمس با اشاره به اینکه تمامی دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان حکم حراست آن دستگاه را دارند، بیان کرد: انتظار مجموعه از آنها پیگیری موارد در حد تذکر لسانی و جلوگیری از اصراف است.

وی به استقبال از فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: در دبیرخانه ستاد تلاش های خوبی صورت گرفته و باتوجه به مستندات موجود مورد استقبال قرار گرفته است.

شمس با بیان اینکه بسیاری از نهادها از جمله بسیج، سپاه و همه دستگاه های دولتی متولی امربه معروف ونهی از منکر هستند اظهار داشت: همه ارگانها و دستگاه های دولتی وظیفه دارند که برای اشاعه و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و در میان مردم تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر مختص به یک گروه خاص نیست بیان کرد: باید برای نهادینه کردن آن در ادارات تلاش شود و به فراخور مسئولیت آن را در جامعه نشر داد.

شمس در ادامه افزود: می توانیم از ظرفیت ماموستایان، امامان جمعه و جماعت و شوراهایی که در مساجد تشکیل می شود برای توضیح بسیاری از مسائل باز دارنده استفاده کرد.

وی به حوزه آموزش نیز اشاره کرد و بیان کرد: مجموعه ستاد آموزشی در صورت لزوم دوره های آموزشی را برای اساتید برگزار خواهیم کرد.

شمس به ملاک ارزیابی در سال 96 که اثر بخشی و کارایی خواهد بود گریزی زد و گفت: کسانی که در راستای مستندات و امر به معروف و نهی از منکر تلاش میکنند مورد بررسی و سنجش قرار خواهند گرفت و از برترین ها تجلیل خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: در بحث عفاف و حجاب نیز جلساتی را با حضور بانوان تشکیل داده ایم و خوشبختانه خروجی مناسبی داشته است.

شمس در پایان ابراز امیدواری کرد؛ با مدیریت صحیح در ادارات کارمندان را در مسیر درست قرار دهیم و از بروز مشکلات اخلاقی، سوءاستفاده از پست و مقام، عدم صرفه‌جویی و تکریم ارباب رجوع جلوگیری شود.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها