صفحه نخست

اول تربیت بعد آموزش

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به جایگاه و اولویت تربیت در امور آموزش و پرورش بیان کرد: اول باید تربیت در سرلوحه کار ما قرار بگیرد تا بتوانیم آموزشی درست را به دانش آموزان،دانشجویان یا مجموعه که به دنبال کسب علم هستند ارائه بدهیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله مرادی در کارگاه آموزشی عفاف و حجاب کارمندان آموزش و پرورش سنندج که در کانون فرهنگی امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد؛ ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه والای بسیج در جامعه اسلامی اظهار داشت: متولیان امر باید با تلاش خود جامعه اسلامی را از این نعمت بزرگ بهره مند بکنند؛ چرا که به برکت ایثار و فدارکاری همین انسانها است که از همه هستی خود گذشتند تا عزت و سربلندی را برای کشور و سایر ملت های مسلمان به ارمغان بیاورند . 

محمود الله مرادی بر اساس آیه شریفه . «ای مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‌ها و قبیله‌ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید؛ گرامی‌ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست»؛ وحدت را به عنوان نقطه اتصال همه انسانها دانست؛ و تصریح کرد: در محضر خداوند متعال انسانهایی جزء بندگان خالص خدا هستند که تقوای الهی را پیشه کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به جایگاه دبیران مدارس در جامعه گفت: باید معلمین نگرش خود را به جایگاه شغلشان به عنوان صرفاً فقط یک کارمند اجرای دولت باشند، را عوض نمایند؛ چرا که معلم یک وظیفه خطیری بنام تعلیم و تربیت انسانهارا بعهده دارد.

الله مرادی با اشاره به جایگاه و اولویت تربیت در امور آموزش و پرورش بیان کرد: اول باید تربیت در سرلوحه کار ما قرار بگیرد تا بتوانیم آموزشی درست را به دانش آموزان،دانشجویان یا مجموعه که به دنبال کسب علم هستند ارائه بدهیم.

وی با بیان اینکه علاوه بر اهمیت و توجّه مادران به بینیان خانواده که باید یک کانون تعلیم و تربیت اساسی باشد ؛ اظهار داشت: وظیفه تربیتی که به عهده معلمان هست هیچ وقت از آنها ساقط نمی شود، چرا که بر اساس آیه مبارکه « اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد چرا چيزى را به زبان می اورید‏ که به آن عمل نمی کنید * نزد خدا زشت و ناپسند است كه چيزى را بگوييد و انجام ندهيد» کسی که می خواهد معلم باشد نخست باید جایگاه فرهنگی خود را حفظ ، و به مقررات و چارچوب های که معلم باید داشته باشد پایبند؛ و با رفتار و  پوشش مناسبی الگوی برای دانش آموزان باشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان دلیل اینکه امروزه علی رغم هزینه بسیار در بخش فرهنگی صورت می گیرد اما خروجی و بازخورد مناسب ندارد این است که متولیان امر خوب حرف می زنند ولی به آن عمل نمی کنند. 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها