صفحه نخست

لزوم ارتقا سواد رسانه ای علما / جامعه تشنه فراگیر معنویات است

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان در کارگاه آموزشی روحانیون ضمن تاکید بر لزوم ارتقا سواد رسانه ای علما در ادامه اظهار داشت: جامعه تشنه فراگیر معنویات است مشروط به اینکه علما با روشهای علمی و نوین ارتباط صحیحی با مخاطبان برقرار کنند که در این راه می توانند از ظرفیت های اینترنت و فضای مجازی به بهترین شیوه ممکن استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ علیرضا آشناگر در کارگاه آموزشی روحانیون همکار ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان سنندج بر لزوم برخورد مناسب علما و روحانیون اهل سنت و تشیع استان با بحث شبکه های اجتماعی و فضای مجازی در جامعه تاکید کرد و گفت: شبکه های اجتماعی و فضای مجاری امروزه به عنوان یکی از پدیده های جدید در جامعه رواج یافته و باید با بررسی دقیق همه جوانب آن در نهایت این پدیده را به عنوان فرصت یا آسیب اجتماعی به دقت مورد توجه قرار داد.

آشناگر تصریح کرد: در حال حاضر هر لحظه میلیاردها اطلاعات و داده های اینترنتی در بین کاربران رد و بدل شده و این پدیده تاثیر فراوانی در انتقال جریان اطلاعات و آگاهی به جامعه دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خاطر نشان کرد: توسعه علم و دانش بخصوص در عرصه شبکه های اینترنتی  شتاب گسترده ای گرفته بطوریکه اگر قبلا برای کسب اطلاعات علمی باید حضورا به منابع و مراکز علمی مراجعه می شد اما امروزه در کوتاه ترین زمان ممکن با مراجعه به اینترنت به سهولت به این منابع دسترسی پیدا می کنیم.

وی با بیان اینکه باید از شبکه اینترنت استفاده بهینه صورت گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر از مجموع 80 میلیون جمعیت کشور بیش از 40 درصد به شبکه اینترنت وصل هستند که حجم عظیمی از ارتباطات را در برمی گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان داشت: جوانان و نسل امروز همواره مورد تهدید هستند در این راستا علما و روحانیون نیز می توانند برای ارشاد و هدایت جامعه و جوانان با استفاده ازظرفیت شبکه اینترنت و فضای مجازی به وظیفه هدایتگری خطیر خود به نحوه احسن عمل کنند.

آشناگر همچنین به ضریب نفوذ 49 درصدی اینترنت در کشور اشاره کرد و گفت: این وضعیت در مقایسه با دیگر کشورهای منطقه مناسب است ولی باید برای افزایش سرانه نفوذ اینترنت و بهره مندی از این شبکه و ارتقا جایگاه کشور در منطقه تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم ارتقا سواد رسانه ای علما در ادامه اظهار داشت: جامعه تشنه فراگیر معنویات است مشروط به اینکه علما با روشهای علمی و نوین ارتباط صحیحی با مخاطبان برقرار کنند که در این راه می توانند از ظرفیت های اینترنت و فضای مجازی به بهترین شیوه ممکن استفاده کنند.

آشناگر تصریح کرد: از سوی دیگر استفاده از شبکه اینترنت و فضای مجازی دارای تهدید نیز می باشد که باید به بررسی دقیق نقاط ضعف و قوت پرداخته و در این زمینه مانع از سوء استفاده افراد فرصت طلب شد.

وی نقش علما و روحانیون را در گاه سازی خانواده های از ماهیت اینترنت و شبکه های اجتماعی و مجازی بسیار حائز اهمیت برشمرد.

آشناگر شایسته سالاری را از اولویت های مهم در تعیین نیروهای مدیریتی استان برشمرد و تصریح کرد: ما معتقد هستیم شایسته سالاری اصل و اساس انتخابها می باشد و بدون هیچ گونه تبعیض جنسیتی و مذهبی مدیران شایسته بکارگیری می شوند و از نظر اعتقادی هم تقوای افراد در امر انتخاب  مدنظر بوده و مباحث جنسیتی و مذهبی این افراد تاثیر گذار نمی باشد.

وی از سهم کم بانوان در مدیریت اجرایی و سیاسی استان انتقاد کرد و گفت: سهم بانوان در عرصه مدیریت اجرایی و سیاسی استان کم است و در پایین ترین سطح خود قرار داردکه باید برای این موضوع چاره اندیشی شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در خصوص توجه دولت به مناطق مرزی و معیشت مردم مرزنشین نیز ابراز داشت: در حقیقت این مناطق به نسبت با دیگر مناطق استان و کشور کمتر توسعه یافته که از زمان آغاز بکار دولت تدبیر و امید در سطح استان توسعه این مناطق را در اولویت قرار داده ایم و دولت برنامه توسعه محور و اساسی مناسبی را برای ارتقا سطح زندگی آنها اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از تحولات مهم در مناطق مرزی استان ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان است که با تصویب نهایی این طرح تحولی اساسی در منطقه و استان ایجاد می شود که با تلاش دولت در مرحله نهایی تصویب آن هستیم که امیدواریم به تصویب برسد.

آشناگر خاطر نشان کرد: برای مبارزه با قاچاق سوخت در مناطق مرزی استان هم با واگذاری فروش سوخت به مرزنشینان بیش از شش میلیارد و 600 میلیون سود حاصل به صورت مستقیم به حساب بیش از21 هزار خانوار مرزنشین استان واریز شده که تاثیر مثبتی به بر اقتصاد این خانوارها دارد.

وی ساماندهی معابر کولبری استان را از دیگر اقدامات انجام شده ذکر کرد و تاکید کرد: معابر و مناطق کولبری در حال حاضر بدون هیچ گونه مشکل امنیتی و بر اساس طرح ساماندهی در اختیار کولبران استان قرار دارد و داد و ستد انجام می شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پایان گفت: دولت نیز با تمام توان با افراد فرصت طلب و سودجو که به عنوان کولبر اقدام به قاچاق اقدام ممنوعه کنند برخورد کرده  در حقیقت این امر قاچاق محسوب شده که امنیت مرزها را به مخاطره انداخته که برخورد قاطع با این افراد صورت می گیرد.

 

 جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها