صفحه نخست

جامعه ایمانی با نماز شناخته می‌شود

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان با بیان اینکه در اسلام جامعه ایمانی و مومنین به نماز شناخته می‌شوند، گفت: نماز جبهه حق و باطل را برای انسان مشخص کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در سومین اجلاس استانی نماز و فضای مجازی استان کردستان که صبح امروز در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در اسلام هم جامعه ایمانی و هم مومنین به نماز شناخته می‌شوند.

وی با بیان اینکه ستون اصلی در دین اسلام بر اساس آیات قرآن و روایت نماز است، گفت: همه رفتارهای ما با نماز ارزش‌گذاری، محاسبه و شناخته می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه نماز ملاک و معیار دین و آنچه انسان را به خدا متصل می کند نماز است، اضافه کرد: اگر انسان دنبال ارتباط با خدا است با نماز امکان پیدا می کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: نماز سیم اتصال و ارتباط انسان با خداست و خداوند تبارک و تعالی این مهم را در آیات متعدد بیان کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نماز جبهه حق و باطل را برای انسان مشخص کرده است، اظهار داشت: نماز صراط‌‌‌ مستقیم را به انسان نشان می‌دهد و اقامه 5 مرتبه نماز در روز انسان را به این راه هدایت می‌کند.

نماز به عنوان بستر ارزشمندی برای وحدت‌آفرینی

آیت‌الله حسینی شاهرودی از اقامه نماز به عنوان بستر ارزشمندی برای وحدت‌آفرینی در بین مسلمانان نام برد و خاطرنشان کرد: تمام مسلمانان در جهان در نماز و اقامه آن به صورت متحد و در این میان باهم هیچ تفاوتی ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: انسان می‌تواند خدایی و مثل او شود و این کار تنها با انجام دستورات خدا و دین امکان‌پذیر است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: انسان می‌تواند با عمل صالح، اقامه نماز و پرداخت زکات و انجام کارهای خوب به درجه اولیاءالله برسد و اجر چنین انسان‌هایی را فقط خدا می‌دهد.

وی با بیان اینکه ادای نماز و درست کردن مسائل مالی دو بحث مهم در رسیدن انسان به جایگاه والای انسانی است، گفت: اگر مال انسان حرام باشد نماز آن هم درست نیست چرا که مال حرام نماز را باطل می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: گاهی خداوند به شکل‌های مختلف ما را به مسائل مختلف توجه می‌دهد اما متاسفانه ما بی‌توجه هستیم، خدا راه را نشان می‌دهد و ما باید در مسیر مستقیم خدایی حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: اگر یک نظام و حکومتی تشکیل شد باید نماز را به پا دارند و این جز افتخارات است که ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که نماز در راس امور آن مورد توجه قرار گرفته است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به فتوای امام شافعی مبنی بر اینکه حاکم دینی در کشورهای اسلامی باید هاشمی باشد، افزود: امروز ایران اسلامی از برکت چنین رهبری که در کنار عالم و ولایت فقیه بودن هاشمی است بهره مند بوده و همین امر موجب اقتدار آن در جهان شده است.

وی با بیان اینکه حاکمیتی می‌تواند بماند که مردم با آن باشند، اظهار داشت: این چنین حاکم‌هایی مردمی و مردم به امر خدا دوستدار آنان هستند.

سیاست‌گذاری خوبی در فضای مجازی نکرده‌ایم

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه به موضوع فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فضای مجازی یک شمشیر دولبه است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ما در ابعاد مختلف از این ابزار تاثیرگذار استفاده می‌کنند، اما متاسفانه نتوانسته‌ایم در این زمینه خوب سیاست‌گذار کنیم.

وی تصریح کرد: ما در سطح کلان از این ظرفیت فضای مجازی استفاده نکرده‌ایم این در حالی است که فضای مجازی یکی از تاثیرگذارترین ابزار در مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه فضای مجازی تنها چیزی است که از سوی دشمنان انقلاب تحریم نمی‌شود، افزود: فضای مجازی در کنار تهدیداتی که دارد ظرفیت بسیار مناسبی است که میتواند ما را در رسیدن به اهداف در بحث مقابله با تهدیدات دشمنان کمک کند.

ترویج فرهنگ نماز و تبلیغ آن باید از طریق فضای مجازی دنبال شود

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: ترویج فرهنگ نماز و تبلیغ آن باید از طریق فضای مجازی دنبال شود هرچند در این راستا اقدامات و کارهایی انجام شده اما نیاز به کارهای کلان داریم.

وی با بیان اینکه فضای مجازی در بخش‌های مختلف ملت ما را مورد تهدید قرار داده است، گفت: هرآنچه را که متصور شوید در این فضای مجازی از سوی دشمنان هدف قرار گرفته و ورود آن به درون خانه‌ها مسائل مختلفی را به وجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه بازدارندگی از نماز یکی از تاثیرات استفاده از فضای مجازی است، عنوان کرد: استفاده از این فضا و مشغول شدن موجب غفلت برخی از انسان ها از نماز می‌شود.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها