صفحه نخست

استفاده از جبر در ارشاد دانش آموزان ممنوع

دبیر ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان کردستان گفت: در ارشاد دانش آموزان از گفتار و رفتار مبتنی برجبر استفاده نکنیم ، رفع همه معضلات اجتماعی در قالب برخوردهای سلبی میسر نخواهد بود چرا که اجبار و اکراه در مسائل دین پاسخگو نیست و باید واقعیت ها را بر اساس شرایط موجود آسیب شناسی و مورد بررسی قرار بدهیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ کارگاه آموزشی توسعه، تحکیم حجاب و عفاف با حضور دبیرستاد امربه معروف و نهی ازمنکر استان کردستان ، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش ، مدیریت آموزش وپرورش ناحیه یک و دو سنندج و جمعی دیگر از مسئولان آموزش و پرورش جهت مدارس و مراکز غیر دولتی شهر سنندج در سالن جلسات اردوگاه سلیمان خاطر این شهر برگزار شد.

محمود الله مرادی دراین مراسم ضمن یادآوری روز نهم دی ماه ، این روز را روز بصیرت، استقامت و پیروزی ملت ایران بر منافقان دانست و اظهار داشت: برخی از مسئولین که سالهای متمادی برمسند قدرت اجرایی تکیه زده بودندمتاسفانه امروزه آگاهانه و یا غیره آگاهانه مردم را جهت براندازی و صف آرایی در مقابل نظام  تحریک می کنند که نشان از بی بصیرتی آنهاست و تنها با بصیرت و شناخت آگاهانه از زمان می توان از چنین منکری نجات پیدا کنیم.

وی و با استناد آیه ای از قرآن کریم عفت و پاکدامنی را جزء اهداف متعالی انبیاء و واجب بر همه انسانها و نه فقط مومنین ذکر کرد؛ و به شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی گریزی زد و نوک پیکان مورد هجمه آنها را فرهنگ ایرانی اسلامی با هدف از بین بردن بنیاد خانواده ایرانی دانست.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: اولین مکان برای آموزش حجاب و بسترسازی این فریضه دینی؛ خانواده ها هستند، لذا باید آموزش ارزش های دینی  را از خود خانواده ها آغاز کنیم

الله مرادی با بیان اینکه باید تشکیل گروه های دانش آموزی یادآوران معروف را در مدارس جدی بگیریم؛ اظهار داشت: در ارشاد دانش آموزان از گفتار و رفتار مبتنی برجبر استفاده نکنیم ، رفع همه معضلات اجتماعی در قالب برخوردهای سلبی میسر نخواهد بود چرا که اجبار و اکراه در مسائل دین پاسخگو نیست و باید واقعیت ها را بر اساس شرایط موجود آسیب شناسی و مورد بررسی قرار بدهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با استناد به آیات قرآن کریم تقوا را ملاک برتری انسانها نزد خدا دانست؛ و اظهار داشت: شرط مومن بودن در پاکدامنی،حجاب داشتن، نماز خواندن، امر به معروف و نهی از منکر است، و مسائل دینی را برای عموم مردم بخصوص مسئولین را به عنوان خط قرمز معرفی کرد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یکی از الگوهای مناسب دینی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف عنوان کرد و گفت: در سطح مدارس فضای جامعه علمی اسلامی باید اسلامی باشد و به منظور مقابله با بدحجابی و بی حجابی، همه مسئولان، نهادها، ارگانها و مردم باید در ترویج ارزش های دینی و فرهنگ عفاف و حجاب مدارس را یاری و لازمه آن به جریان انداختن یک موج کار فرهنگی و اقدامات ایجابی و نه سلبی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در پایان خواستار آموزش اعضای یادوران معروف دانش آموزی توسط دبیران مدارس شد و اظهار داشت: باید معروفات و ارزشها دانش آموزان برجسته نماییم و در صورت مشاهده معایب، آن را با یک کار درست فرهنگی و موثر،  برطرف و اصلاح کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 نگاه به حجاب ، ارشادی باشد

حسینی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت : آموزش وپرورش  به دنبال فعالیت های ریشه ای و بنیادی در حوزه های مختلف به ویژه تعلیم و تربیت و به طور خاص، مسئله حجاب است.

وی با بیان اینکه آموزش درست خانواده ها مهمترین عامل برای هدایت صحیح دانش آموزان بشمار می رود، گفت: اقدامات مقطعی نظیر برپایی کارگاه های آموزشی، فعال شدن مشاوره، بکارگیری همیار مشاور در مدارس، نوعی درمان برای مشکلات پیش روی حجاب و عفاف است.

حسینی با بیان اینکه قوانین در حوزه تعلیم و تربیت شفاف است و مختص به استان کردستان نیست، گفت: نباید سلیقه ها به این حوزه حاکم شوند و برنامه های مدارس دراین باره باید با نقش آفرینی دانش آموزان همراه باشد.

وی با بیان اینکه عفاف دانش آموزان از حجاب آنها مهمتر است، اظهار داشت: افزایش سطح معرفت دینی دانش آموزان ضروری است، و اولین مکان برای آموزش حجاب و بسترسازی این فریضه دینی؛ خانواده ها هستند، لذا باید آموزش ها را از خود خانواده ها آغاز کنیم.

مدیرآموزش وپرورش ناحیه یک ضمن اشاره به اینکه مدارس و مراکز غیر دولتی جدا از آموزش وپرورش نیستند و جزء خانواده آموزش وپرورش هستند، اظهار داشت: که این مراکز نیز همانند دیگر مدارس دولتی باید قانون را رعایت نموده و برساعات ورود و خروج و خصوصا به حجاب دانش آموزان اهمیت داده و با خاطیان برخورد نمایند.

وی در پایان اظهار داشت مسئولین فرهنگی و آموزشی آموزش و پرورش باید با استفاده از روش های نوین به صورت تئوری و عملی زمینه آشنایی دانش آموزان را با حجاب و عفاف در جامعه فراهم سازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 مدارس غیردولتی و آموزشگاه های آزاد جدا از آموزش وپرورش نیستند

نریمانی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش وپرورش استان کردستان با اشاره به اینکه بدحجابی سوغات کشورهای غربی است گفت: فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب نیاز به یک کار ایجابی دارد و باید یک کار فرهنگی عمده در این زمینه انجام شود.

وی همچنین گفت : ما می‌توانیم در پرتو هم اندیشی با افراد ارزشی جامعه، ترویج عفاف و حجاب را از مسئولان مطالبه کنیم چرا که این مسئله به عنوان رکن اصلی حفاظت و صیانت از خانواده است.

نریمانی همچنین اظهار داشت: از نتایج چنین کارگاههایی پی بردن به اهمیّت حجاب و استحکام در خانواده است و اینکه زنان ما یاد بگیرند که تأکید بر حفظ عفاف و حجاب در جهت صیانت از هویت آنان و حفاظت از خانواده است چرا که تحریکاتی که توسط افراد بی‌­حجاب در سطح جامعه صورت می­‌گیرد سبب برهم خوردن اساس خانواده می­‌شود و اگر به این موضوع بپردازیم می­‌توانیم آسیب‌­های آن را کنترل کنیم.

وی بازدید از مدارس دولتی و غیر دولتی با محوریت حجاب و عفاف را از برنامه های شورای حجاب و عفاف و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان دانست و گفت: در این راستا با شناسایی مدارس و مراکز لازم التوجه، کارهای ارشاد، تذکر و ارجاع به مراتب ذی ربط انجام خواهد شد.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها