صفحه نخست

کردستانی‌ها به ریشه فرهنگ دینی و پوشش حجاب اسلامی پایبند هستند

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به اینکه حجاب نعمتی از سوی خداوند متعال برای تمام انسان‌ها است، اظهار داشت: هرشئ که در طبیعت وجود دارد برای ماندگاری و سالم ماندن به پوشش نیاز دارد، انسان نیز به عنوان اشرف مخلوقات با داشتن پوشش و رعایت حجاب، خود را از هر گونه ناپاکی حفظ کرده و به جایگاه والایی انسانی می‌رساند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله‌مرادی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه حجاب و عفاف از منظر قرآن کریم برای ارتباط با جنس مخالف حریم ایجاد می‌کند، افزود: حجاب و عفاف فقط مختص به خانم‌ها نبوده و آقایان نیز باید محدوده خاصی برای پوششان قائل شوند تا این حریم به صورت دو طرفه حفظ شود.

وی به وضعیت خوب رعایت حجاب در استان کردستان اشاره کرد و گفت: مردم متدین استان کردستان از دیرباز با پوشیدن لباس کردی که جزء باحجاب‌ترین پوشش‌ها محسوب می‌شود خود را پوشانده‌اند و این نشان از پایبند بودن آنها نسبت به ریشه فرهنگ دینی، پوشش و حجاب، اصول ارزش‌های اسلامی و قومی و غرور ملی آنها است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه مردم این خطه مردمانی شجاع، غیور و باناموس هستند، تصریح کرد: متأسفانه با شبیه خونی که دشمنان انقلاب و نظام در راستای زدودن ارزش‌های دینی از جامعه اسلامی خصوصاً در منطقه با برجسته کردن مسائل قومی وملی دنبال می‌کنند، می‌خواهند این مسائل را دور از فرهنگ اصیل مردم کردستان تعریف کنند.

وی عقب‌نشینی از فرهنگ اصیل دینی، تحمیل فرهنگ غربی‌ها از طریق فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای را از عوامل بی‌حجابی در میان برخی از اقشار جامعه دانست و بیان کرد: برخی افراد فرهنگ و الگوی غربی را الگوی خود قرار داده‌اند اما متأسفانه این الگوها، زنان را در حد یک کالا معرفی کرده است.

الله‌مرادی افزود: طبق فرمایش حضرت امام(ره) از دامن زن، مرد به معراج می‌رود بنابراین با وجود مادران و زنان پاک و عفیفه شاهد موفقیت مردان و تشکیل خانواده‌های متدین خواهیم بود.

وی با بیان اینکه کسی بخواهد کارمند جمهوری اسلامی باشد ملزم به رعایت مقررات و ضوابط حجاب است، اظهار داشت: ما در ادارات با کسی تعارف نداریم و در سال دو بار وضعیت حجاب را بررسی کرده و در حد امربه‌معرف، تذکر محرمانه، توجیه مدیران و مسئولان تذکر می‌دهیم و خوشبختانه وضعیت حجاب را در ادارات خوب ارزیابی می‌کنیم.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه با همکاری نیروهای انتظامی در سطح شهر کار نظارت بر حجاب انجام می‌دهیم، گفت:  وضعیت حجاب در سطح استان و شهر سنندج خوب است و چنانچه افرادی چهارچوب‌های اخلاقی را رعایت نکنند با راهکار امر‌به‌معروف ونهی از منکر آنها را به سمت شناخت فواید حجاب برای نگهداری و حفاظت از خانم‌ها، هدایت می‌کنیم.

الله‌مرادی خطاب به جوانان استان کردستان تصریح کرد: رعایت حجاب دستور خداوند بوده و ربطی به جمهوری اسلامی و یا شیعه و سنی ندارد و از جوانان می‌خواهم در مورد ضرورت پیروی از این دستور الهی تحقیق، قرآن را مطالعه کرده و حجاب را اجبار جمهوری اسلامی ندانند.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها