صفحه نخست

توانایی، تخصص و شایسته‌سالاری ملاک انتخاب مدیران باشد

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان گفت: باید اصول توانایی، تخصص و شایسته‌سالاری در بکارگیری مدیران ملاک باشد چرا که بکارگیری افراد شایسته، پاک و توانمند در رأس مدیریت دستگاه‌ها زمینه رفع بسیاری از مشکلات در جامعه را فراهم می‌سازد.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی روز دوشنبه 25 دیماه در جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان کردستان اظهار کرد: برای برخورداری از یک جامعه سالم، تک‌تک افراد در جوامع اسلامی نسبت به هم مسوولیت دارند.

وی ضمن تاکید بر رعایت حجاب و عفاف به عنوان یکی از دستورات دین اسلام، افزود: اگر نسبت به این مسائل بی‌توجه باشیم آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف بوجود می‌آید.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان تصریح کرد: وقتی قانون در موارد مختلف وجود دارد، چرا باید اجرا نشود در حالی که تجاهر جامعه را به سمت فساد می‌کشاند.

نباید کارها را به همدیگر محول کنیم

وی تاکید کرد: همه وظیفه دارند و نباید کارها را به همدیگر محول کنیم بلکه باید از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق دستورات و قوانین موجود استفاده کرد.

آیت الله حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: همه ما روزی در درگاه الهی قرار می‌گیریم و باید پاسخگو باشیم لذا از این فرصت که در اختیار داریم برای خدمت به مردم استفاده کنیم و تمام جهات را به صورت همزمان ببینیم.

به گفته رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان، رسیدگی به وضعیت طبقات محروم و تلاش در راستای پاسخگویی به نیازهای آنها ضروری است و مسوولان باید به آن توجه کنند.

وی ادامه داد: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هم یک تقسیم کار مناسب بین دستگاه‌ها صورت بگیرد و وظیفه هر بخش تعیین شود تا براساس آن برای مرتفع کردن آسیب‌ها اقدام کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان خاطرنشان کرد: مبارزه با مفاسد نیاز به کار علمی دارد لذا باید با اولویت‌بندی و آموزش و توجیه حرکت کرد.

افزایش آمار طلاق یکی از مشکلات جامعه امروزی است

وی در بخش دیگری از سخنانش، بر ضرورت داشتن ارتقای سواد رسانه‌ای برای مقابله با تبلیغات و هجمه‌های رسانه‌ای دشمنان تاکید کرد و گفت: مردم باید برای استفاده از فضای مجازی سواد رسانه‌ای داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان خاطرنشان کرد: افزایش آمار طلاق یکی از مشکلات جامعه امروزی است که نیاز به آسیب‌شناسی دارد ضمن اینکه باید راهکارهای ازدواج آسان تعریف شده و فرهنگ‌سازی‌های لازم در این راستا انجام شود.

آیت الله حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: اگرچه کارهای بسیار خوبی در سطح کشور و استان کردستان شده است، البته مشکلاتی هم وجود دارد که نیاز به مسوولیت‌پذیری مدیران دارد.

وی عنوان کرد: برخی از آسیب‌های اجتماعی را می‌توان به راحتی برچید و  اعتیاد در استان کردستان یکی از این موارد است، چون فرهنگ عامه مردم استان پذیرای آن نیست لذا به آسانی می‌توان این معضل را جمع کرد.

به گفته آیت الله حسینی‌شاهرودی، رفع مشکلات اعتیاد نیاز به اراده جدی همه بخش‌ها و دستگاه‌های ذیربط دارد و باید در این راستا همه با هم تلاش کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان در ادامه سخنان خود تاکید داشت: نمایندگان محترم مجلس می بایست بیشترین تلاش خود را در حوزه نظارتی و نیز قانون گذاری قرار داده و در عزل و نصبها کمتر دخالت نمایند؛ باید افراد توانمند در رأس دستگاه‌ها قرار بگیرند و لذا مسئولین ارشد استان باید در نظر داشته باشند که هر فردی در هر جایگاهی نباید برای انتخاب مدیران فشار بیاورد و در صورت اصرار این افراد به مردم و جامعه معرفی شوند.

به گفته آیت الله حسینی شاهرودی حسینی‌شاهرودی، باید اصول توانایی، تخصص و شایسته‌سالاری در بکارگیری مدیران ملاک باشد چرا که بکارگیری افراد شایسته، پاک و توانمند در رأس مدیریت دستگاه‌ها زمینه رفع بسیاری از مشکلات در جامعه را فراهم می‌سازد.

وی گفت: مدیرانی که احساس می‌کنند قادر به انجام کار نیستند برای کنار رفتن پیش‌قدم شوند تا کار به افراد توانمند محول شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان در پایان افزود: باید به جایی برسیم به اندازه‌ای افراد توانمند داشته باشیم که به زور حاضر مسوولیت‌ها را قبول کنند.

در ابتدای جلسه محمود الله مرادی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هم با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت آسیبهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و بویژه حوزه مدیریتی  استان، از مسئولین درخواست نمود تا وقت بیشتری را برای رفع مشکلات مردم اختصاص دهند.

در این جلسه معاونین و مدیران جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کُردستان معرفی شدند.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها