صفحه نخست

وحدت شیعه و سنی در ایران سبب شکست دشمنان نظام شده است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان در کنفرانس بین‌المللی امام محمد غزالی که با حضور شخصیت‌های برجسته جهان اسلام در اندونزی برگزار شد، با اشاره به تأثیر زیارت مرقد امام غزالی در تحکیم اخوت و وحدت اسلامی اظهار داشت: ما در عصری زندگی می‌کنیم که از یک طرف بخشی رویگردان از دین و بخش عمده‌ای نیز بازگشت به دین و معنویت دارند که جامعه‌شناسان و متخصصان در حوزه مطالعات، ادیان آن را عصر معنویت نامیده‌اند.

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی گفت: عالمان دینی همواره درصدد بوده‌اند که بتوانند مشترکات را مطرح کنند و بین امت اسلامی اخوت و برادری را گسترش دهند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: امام محمد غزالی فردی است که بین امت اسلامی وجه مشترک داشته و همه مذاهب و فرقه‌های اسلامی وی را قبول و از جهات مختلف مورد توجه است.

وی ادامه داد: ایران کشوری در غرب آسیا است که محل رشد بسیاری از بزرگان است و علمای اهل سنت و مکتب جعفری در آن برخواسته‌اند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه تعبیرهای ویژه‌ای در خصوص امام غزالی شده است، افزود: امام غزالی برای ما یک مقام ویژه‌ای به عنوان حجت‌الاسلام و متکلم خراسانی دارد و تعبیر شافعی دوم برای وی ارزشمند است.

وی اظهار کرد: امام غزالی نظریاتی داده که قریب به هزار سال این نظریات همه را تحت تأثیر قرار داده و این تأثیرات تنها مربوط به اهل سنت نبوده و بزرگانی از علمای مکتب جعفری آن را قبول داشته و از آن متأثر بودند.

شیعه و سنی در ایران با "وحدت" تمام در کنار هم زندگی می‌کنند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه نزدیک‌ترین مذهب به مذهب شافعی، مذهب جعفری است، گفت: زمانی که شافعی مذهب‌ها به ایران می‌آیند می‌بینند که در ایران وضعیت چقدر متفاوت است و برادران دینی شیعه و سنی با وحدت تمام در کنار هم زندگی کرده و حتی از یک خانواده با هم ازدواج می‌کنند.

وی با بیان اینکه از نظر ارائه خدمات به مناطق اهل سنت بیشتر رسیدگی می‌شود، اضافه کرد: وحدت بین شیعه و سنی در ایران سبب شده که ملت بتوانند بر دشمنان پیروز شوند و در منطقه‌ای که در همه اطراف ما ناامنی وجود دارد، ایران قدرتمند هیچ ناامنی در خود قرار نداده است.

گروه‌های تکفیری به خون مسلمانان تشنه هستند

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان با بیان اینکه در زمان غزالی هم دیدگاه‌های افراطی جهان اسلام و مسلمانان را به جان هم انداخته بود، خاطر نشان کرد: متأسفانه گروه‌های تکفیری نظیر داعش، القاعده، طالبان و النصری توسط دشمنان اسلام تربیت شده‌اند و به خون مسلمانان تشنه هستند.

وی با تاکید بر اهمیت زیارت امام غزالی گفت: زیارت یک وجه مشترک مذاهب اسلامی است و همه مذاهب اسلامی احترام به بزرگان دین و خاندان پیامبر را قبول دارند و این امر سبب وحدت و همگرایی مسلمانان می‌شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: امام غزالی در کتاب آداب السفر خود هدف دوم از سفر را عبادت خوانده و زیارت قبور انبیاء و اولیا و سایر علما را به عنوان عبادت برشمرده است.

مردم ایران همیشه "اخوت و برادری" خود را حفظ کرده‌اند

وی با بیان اینکه ایران علاوه بر غزالی بزرگان دیگری هم دارد، اظهار کرد: مردم ایران با وجود تبلیغات و اقدامات دشمنان "اخوت و برادری" خود را حفظ کردند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عظمت انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: مقام معظم رهبری هفته اخیر فرمودند که در دهه 50 آمریکا را از ایران و در دهه 90 او را از منطقه بیرون راندیم و اسرائیلی که در صدد بود از نیل تا فرات را بگیرد اکنون گیر افتاده و نمی‌دانند چه کاری انجام دهند و قدرت و اخوت سبب شده مسلمانان متحد شوند و جبهه مقاومت در حال شکل‌گیری است.

اهل سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند

وی با بیان اینکه اهل سنت ارادت خاصی به امام رضا(ع) دارند، گفت: بزرگانی از اهل سنت نقل کردند که در تبرک جستن به این مرقد هر چه خواستیم انجام شده است بنابراین زیارت مزار این بزرگان بسیار بزرگ و سعی می‌کنیم که دوباره کنگره عظیمی در ایران به پا کنیم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اماکن و دانشگاه‌ها در ایران با نام امام غزالی وجود دارد، افزود: بعد از قطعی شدن مکان مقبره امام غزالی از آنجا که میراث فرهنگی سیر خاصی دارد و باید از نظر علمی آن مکان ثابت شود نسبت به مقبره وی اقدام می‌شود.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها