صفحه نخست

روشنگری در عملکرد مسئولین از انتظارات مردم است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ ماموستا عبدالرحمان رحمانی رئیس مرکز بزرگ اسلامی سروآباد شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر سروآباد، اظهار کرد:ما باید یک شورای هماهنگی برای اجرای امر همیشگی فریضتین امر به معروف ونهی از منکر را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه معروفات زیاد است به فرمایش پیامبر اکرم (ص) در این خصوص اشاره کرد و گفت: پیامبر(ص) می‌فرمایند سخن خوش، صدقه است، کلام شیرین و حرف پرگوهر که دل بنده خدا را خوش کند، خود از معروفات است.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سروآباد با بیان اینکه مسئولین امر اهل فن و با تدبیر هستند، تصریح کرد: مسوولیت امورات اداری وظیفه‌ای شرعی، الهی و قانونی است اما در خارج از محیط اداری به عنوان مسوول در برابر جامعه وظایف دیگری داریم که در برابر آن باید جوابگو باشیم.

رحمانی افزود: مسئولیت ما در محیط خانوادگی و در برخورد با جامعه خطیر است و مردم انتظار روشنگری در نحوه عملکرد ما را دارند.

وی با استناد به سخنان امام محمد غزالی که خطاب به فرزندش گفت: زبان حال برنده‌تر از زبان گفتن است، زبان حال یعنی زبان عمل، و عمل ما نشان‌دهنده کردار و رفتار ما است.

رئیس مرکز بزرگ سروآباد خاطرنشان کرد: در زمان جاهلیت مردم دختران خود را زنده به گور می‌کردند اما امروزه این عمل زشت و ناپسند قلمداد می‌شود چون جامعه بشریت دگرگون شده و نیت جهالت در جهان نابود شده است.

رحمانی با بیان اینکه لباس تقوا را نباید از تن بیرون کرد، افزود: لباس ظاهر برای پوشش و جلوگیری از سرما و گرما است اما لباس تقوی برای عزت و آبرو است.

وی تاکید کرد: ما در جایگاهی هستیم که مردم از رفتار و کردار ما توقعاتی دارند، اگر کسی در اجتماع رفتار نکوهیده‌ای انجام دهد، تبعات و صدمات آن به دیگر افراد جامعه می‌رسد.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سروآباد عنوان کرد: اگر فردی اعمال نامشروع و خلاف شرع و قانون را پلید بداند قطعا وی از عقل و شعور و شرف سلیم انسانیت و عالم بشریت بهره‌مند است.

ماموستا رحمانی اذعان کرد: قطعا همه ما و تمام بشریت در شرق و غرب اخلاق داعشی‌گری را به دلیل عدم رعایت اصول انسانی نفی می‌کنند.

وی تصریح کرد: ما در محیطی کوچک خدمت می‌کنیم که باید اعمال ما به شکل اخلاق پسندیده مورد تایید مردم و برای آنها مفید باشد.

رحمانی با بیان اینکه ایام مبارک دهه فجر جشن ملی ملت ایران است، افزود: همه ما مکلف به برگزاری مراسم این ایام به نحو احسن هستیم.

وی یادآور شد: فریضه نماز جماعت در برخی ادارات کم‌رنگ شده است اگر مدیری خود در زمان برگزاری نماز جماعت اداره حضور نداشته باشد قطعا کارمند وی از این عمل سست می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: طبق دو وظیفه مهم ما که شامل اجرای قانون الهی و قانون وضعی مملکتی است باید معروفات را هم انجام دهیم.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها