صفحه نخست

ثبت نام و ساماندهی طلایه‌داران امر به معروف در سامانه سجام

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان گفت: طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر باید ثبت‌نام اولیه خود را از طریق این سایت انجام دهند تا در هسته‌های مالی و تخصصی که در سامانه تعریف شده‌اند سازماندهی شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حسن اصلانی در همایش طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر که به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: سلامت اداری در استان کردستان بیانگر مدیریت مطلوب در این استان است که جای تقدیر دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های 95 و 96 خوشبختانه تخلفات مالی در استان کردستان دیده نشده است، افزود: از طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر می‌خواهیم کمک کنند تا شاهد هیچگونه تخلفاتی در استان نباشیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات مردمی بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای از سوی قوه قضاییه با ستاد امر به معروف منعقد شده تا از ظرفیت طلایه‌داران امر به معروف و دیده‌بانان پیشگیری از وقوع جرم در سامانه اطلاعات مرمی استفاده شود.

طلایه‌داران امر به معروف پس از ثبت نام در سامانه سجام در هسته‌های تخصصی سازماندهی می‌شوند

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان یادآور شد: طلایه‌داران امر به معروف باید ثبت‌نام اولیه خود را از طریق این سایت انجام دهند تا در هسته‌های مالی و تخصصی که در سامانه تعریف شده‌اند سازماندهی شوند.

 اصلانی بیان کرد: از کسانیکه در حوزه سلامت نظام اداری دغدغه دارند استفاده خواهد شد تا بتوانیم به اهداف خود در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر و رفع مشکلات این حوزه دست یابیم.

وی استفاده از ظرفیت‌های مردمی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: کسانیکه در سامانه سجام ثبت نام کنند عضویت‌شان افتخاری است اما اهرم‌های تشویقی برای فعالیت مطلوب این افراد در نظر گرفته شده است.

اطلاعات افراد در سامانه سجام محرمانه خواهد ماند

وی اطلاعات وارد شده افراد در سامانه سجام را محرمانه خواند و گفت: تمامی افرادی که در این سامانه ثبت نام کنند اطلاعاتشان محرمانه باقی خواهد ماند و در اختیار کسی قرار نخواهد گرفت.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان به فعالیت‌هایی که در راستای راه‌اندازی سامانه سجام انجام می‌شود، پرداخت و گفت: امنیت اخلاقی، خشونت، اعتیاد، طلاق از جمله جرائم اولیه است که باید به آن پرداخته شود تا زمینه کاهش این مشکلات در جامعه فراهم شود.

مزاحمت تلفنی جزو 10 جرم اول استان است

اصلانی گفت: متاسفانه تنها استانی هستیم که جرم مزاحم تلفنی جزو 10 جرم اول‌مان است و باید براساس نظارت‌هایی که بر تلفن‌های همراه انجام می‌گیرد برای کاهش این جرم تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم به این مهم برسیم که استانی فارغ از آسیب‌های اجتماعی را شاهد باشیم چرا که متاسفانه برخی معضلات از جمله طلاق روز به روز در حال افزایش است و باید برای کاهش آن تلاش شود.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها