صفحه نخست

انقلاب سال 57 در ایران اسلام را عزیز کرد/اقتدار امروز ایران از برکات حفظ شعارهای اوایل انقلاب است

جانشین معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان: با بیان اینکه انقلاب سال 57 در ایران اسلام را عزیز کرد، گفت: قبل از انقلاب کسی که طرفدار اسلام بود از بیان آن می ترسید و اعتقاد به اسلام و تفکر اسلامی نوعی ننگ بود.

اسماعیل احمدی پیش از ظهر امروز در همایش طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر ویژه بانوان استان که در کتابخانه عمومی در سنندج برگزار شد، با گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و دهه‌فجر جز موضوعاتی است که دچار یک کج فهمی و پدیده بدفهمی شده است.

جانشین معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: موضوع تبیین انقلاب و دهه فجر نیست موضوعات زیادی هستند که به دلیل اینکه کثرت دارند از آن‌ها غفلت می‌شود.

احمدی تصریح کرد: برخی موضوعات به دلیل کثرتی که دارند و در همه جای زندگی انسان قرار دارد مورد غفلت قرار می‌گیرد که انقلاب اسلامی نیز از این دست مقوله‌ها است.

وی با بیان اینکه این هم به ویژه برای دهه‌های 60 و 70 بیشتر دیده می‌شود، گفت: در مورد انقلاب در بین این جمع آنگونه که باید صحبت نشده و به درستی دلایل و لزوم این انقلاب تبیین نشده است.

جانشین معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای مشهور با عنوان« انقلاب استقلال آزادی و جمهوری اسلامی» این شعار خلاصه انقلاب اسلامی است.

احمدی اظهار کرد: این چهار کلمه بار معنایی زیادی دارد و به صورت کاملا واضح دلایل انقلاب اسلامی در آن مورد اشاره قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه استقلال و آزادی از مباحث مهمی است که انسان‌ها در زندگی شخصی به آن اعتقاد دارند، گفت: تا قبل از پیروزی انقلاب استقلالی در کشور ما وجود نداشت و حتی انتخاب افراد در پست‌ها باید با نظر کشورهای استکبار انجام می‌شد.

جانشین معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: بحث شایسته سالاری در انتخاب ملاک قرار نمی‌گرفت و آنچه مهم بود منافع سفارتخانه‌هایی بود که در امورات کشور دخالت مستقیم داشتند.

احمدی با تاکید بر اینکه در کل کردستان قبل از پیروزی انقلاب یک نشریه و یک روزنامه فعالیت می‌کرد، گفت: این در حالی است که امروز در همین شهر سنندج بیش از 100 نشریه فعالیت می‌کنند که متعلق به نگرش‌ها و افکارهای مختلف است.

وی اظهار کرد: امروز به تعداد زیادی نشریات وجود دارد که مردم به راحتی می‌توانند از دریچه آن‌ها آزادانه صحبت و انتقاد داشته‌باشند.

جانشین معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در ادامه با بیان اینکه جمهوریت یکی از مهمترین مباحث در انقلاب ایران بوده است، خاطرنشان کرد: نمایندگان کردستان در هفت طایفه یک ستاره ندارند تا بگویم به خاطر ژن برتر به این جایگاه رسیده‌اند همه از بطن مردم هستند و حرف مردم هستند.

احمدی تصریح کرد: مردم ایران تا قبل از پیروزی انقلاب در ساختار سیاسی، اجتماعی و تصمیم‌گیری کشور هیچ دخالتی نداشتند، ولی در نظام اسلامی اینگونه نیست.

وی با بیان اینکه انقلاب سال 57 در ایران اسلام را عزیز کرد، گفت: قبل از انقلاب کسی که طرفدار اسلام بود از بیان آن می‌ترسید و اعتقاد به اسلام و تفکر اسلامی نوعی ننگ بود.

به گفته احمدی، انقلاب اسلامی این پیام را داشت که مردم ایران هم می‌خواهند انقلاب داشته باشند، هم آزاد و هم اسلام را داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه مملکت ما به معنای واقعی مستقل است، گفت: این استقلال و انقلاب هزینه دارد و باید برای ماندگاری آن هزینه بکنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز نداهایی وجود دارد که باید از برخی از شعارها دست بکشیم که البته این موضوع هزینه‌های جبران ناپذیری خواهد داشت.

این مسئول مقاومت در بحث حفظ این شعارها را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر امروز استقلال و خودباوری داریم از برکات این شعارهایی است که مردم در طول 40 سال حفظ و هزینه آن را داده‌اند.

احمدی اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی امنیتی در کشور داریم که در جهان مثال‌زدنی است و همین امر موجب شده تمام توطئه‌های دشمنان نقش برآب شده است.

وی گفت: امروز شعارهای انقلاب نیازمند مراقب‌های مردمی است و کارکرد امر به معروف به عنوان یکی از ارکان اصلی در دین ما نظارت دقیق مردم است.

جانشین معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در پایان خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمانی نیازمند نظارت مردم بر توجه به شعارها و اهداف انقلاب است که باید این نظارت مردمی در جامعه نهادینه شود.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها