صفحه نخست

آسیب‌های اجتماعی ناشی از بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه موقت سروآباد گفت: آسیب‌های که امروز جامعه را درگیر خود کرده است ناشی از بی‌توجهی به فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛سید عبدالقادر حسینی در جشنواره برترین های امر به معروف و نهی از منکر سپاه شهرستان سروآباد با بیان اینکه این گردهمایی با محتواترین و با ارزش‌ترین جمع شدنی است که برای همه برکت دارد، اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ایمان خیلی ارزشمند است و ای کاش دو فریضه مقدس و عبادت شمول امر به معروف و نهی از منکر همیشه و همیشه در جامعه ما استمرار داشته باشد.

امام جمعه موقت سروآباد تصریح کرد: مکتب نجات بخش و رهایی بخش اسلام تماماً عبادت است و اصل این عبادت نیز فرمان‌برداری مطلق از ذات احدیت است.

ماموستا حسینی با بیان اینکه شکرگذاری و قدردان نعمت‌ها بودن را از دیگر جلوه‌های عبادت عنوان کرد و اظهار داشت: بر خود لازم می‌دانم که از حماسه بی‌نظیری که ملت ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در جشن انقلاب خلق کردند تقدیر کنم.

وی تصریح کرد: ملت ایران با حضور چشمگیر خود ضمن خنثی کردن تمام توطئه‌های دشمنان به راستی نشان دادند که همچنان پایبند و پابه رکاب ارزش‌های انقلاب و نظام هستند.

امام جمعه موقت سروآباد خاطرنشان کرد: به برکت قرآن و سنت‌های پیامبر مکرم اسلام شاهد بودیم که ملت غیور و پاک‌سرشت اسلامی بهترین پاسخ را به دشمنان دادند.

ماموستا حسینی با بیان اینکه عبادت به معنای پایبندی بر روش و اصول مد نظر خداوند تبارک و تعالی است، گفت: عبادت در اسلام افقی وسیع دارد و تنها در نماز و روزه خلاصه نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه عبادت به معنای ادا کردن دو فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر است، گفت:  مبارزه با کفار و منافقین در راه خدا امر به معروف است.

ضرورت نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در جامعه

امام جمعه موقت سروآباد خاطرنشان کرد: اجرای دو فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر باید در تمام زوایای زندگی فردی و اجتماعی ما مسلمانان جاری باشد.

ماموستا حسینی با بیان اینکه همه حرکات انسان مسلمان و مومن باید بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر باشد، گفت: ادای نماز و گرفتن روزه بدون تاثیر در انسان ارزشی ندارد زمانی نماز و روزه ما ارزشمند خواهد بود که در رفتار فردی و اجتماعی خود را نشان دهد.

وی اضافه کرد: آسیب‌هایی که امروز جامعه را درگیر خود کرده است ناشی از بی‌توجهی به فریضتین الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه موقت سروآباد با تاکید براینکه خانواده ها باید فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را در فرزندانشان نهادینه کنند، گفت:والدین با توجه به این فریضتین الهی در خانواده باید این فریضتین انسان و جامعه ساز را در فرزندانشان نهادینه کنند.

ماموستا حسینی گفت: حب پروردگار محکم ترین دستگیره ای است که انسان باید به آن دست بگیرد و در این مسیر دعوت دیگران به انجام امر به معروف و نهی از منکر را در اولویت خود قرار دهند.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها