صفحه نخست

بی‌تفاوتی جامعه به ارزش‌ها راه نفوذ دشمن برای جنگ نرم است

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر کشور گفت: بی‌تفاوتی جامعه به ارزش‌ها، یکی از راه‌های نفوذی است که دشمن برای جنگ نرم خود تعبیه کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ سیدمهدی امینی در نشست سرگروه‌های طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر سنندج، اظهار داشت: هجمه و تهدید نرم دشمن در قالب سیستم‌های ماهواره‌ای و رسانه‌ای است تا عامه مردم به خصوص جوانان را نسبت به اسلام و انقلاب بی‌تفاوت کند.

وی تنها راه مقابله با تهدیدات نرم دشمن را اقامه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست و افزود: ارزش‌های اسلامی و انقلابی ما در پی نزدیکتر کردن مردم به فلاح و رستگاری است و به همین دلیل دشمن می‌خواهد با کم‌رنگ کردن این فریضه، ارزش‌ها را زیر سوال ببرد.

به گفته این مسوول، زمینه‌سازی برای تقویت دین و باورهای اعتقادی مردم از وظایفی است که حکومت بر عهده دارد و در این میان برپایی مساجد به عنوان جایگاه عبادت نباید نادیده گرفته شود.

امینی با اشاره به ویژگی خاص استان کردستان از لحاظ تنوع قومی و مذهبی، آن را به مثابه خانواده‌ای دانست که فرزندانی مختلف دارد که در عین تفاوت‌ها، وجوه مشترک بسیار بالایی دارند.

وی تاکید کرد: اعضای این خانواده در احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید از هم سبقت بگیرند.

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر کشور با تاکید بر لزوم شناخت اسلحه دشمن در این تهاجم همه جانبه، افزود: استحاله فرهنگی نیازمند مقابله فرهنگی است و دشمن می‌داند از چه راهی به مقابله به انقلاب فرهنگی ما بپردازد.

امینی با اشاره به اصل 8 قانون اساسی، نظارت همگانی را اصلی برای بهبود وضعیت جامعه اعلام کرد و گفت: این اصل که شامل نظارت مردم بر مردم، مردم بر دولت و دولت بر مردم است، کم‌رنگ مانده است.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر، نیازمند مطالعه دقیق است، گفت: دشمن درصدد است تا با صحنه‌پردازی به نفع خود، این واجب الهی را زیرسوال ببرد.

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امربه معروف ونهی ازمنکر کشور با بیان اینکه جنگ دشمنان زمانی به صورت سلاح سخت بود، افزود: این رویکرد امروز به اسلحه نرم تغییر کرده و همچنان جوانان ایران اسلامی را هدف قرار داده است.

امینی ورود به فضای مجازی را عاملی برای مقابله با این ترفند دشمن و حفاظت از جوانان در برابر آن اعلام و اظهار داشت: ترویج و دفاع از ارزش‌های انقلابی و اسلامی، از وظایف آمران به معروف و ناهیان از منکر است که بدون آموزش و سازماندهی میسر نیست.

وی با تاکید براینکه این فریضه «گشت ارشاد» و یا مصداق «بگیر و ببند» نیست، گفت: هدف همان تذکر لسانی با بیانی نرم و خوش است.

 جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها