صفحه نخست

مقابله با هجمه نرم دشمن نیاز به یک کار هنرمندانه دارد/ وظیفه اجرایی‌کردن امر به معروف هیچ وقت از مسلمان سلب نمی‌شود

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: در جنگ سخت، وظیفه هر کدام از رده‌ها مشخص و تک و پاتک و عملیات مقابله‌ای واضح است اما در بحث هجمه نرم دشمن و کارهای مقابله‌ای فرهنگی، نیاز به یک کار هنرمندانه دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ سردار محمدحسین رجبی در نشست مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل و دستگاه‌های اداری استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در کردستان آسیب‌هایی داریم که برای برطرف کردن آنها، باید این آسیب‌ها را مخصوصا در عرصه پیچیده فرهنگی شناسایی کرد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان اذعان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه هگانی است و ربطی به یک قشر و یا دستگاه خاص ندارد حتی افرادی که در این بخش مسوولیت دارند اگر روزی این مسوولیت از آنها سلب شود، وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از آنها ساقط نمی‌شود چرا که این از دستورات خداوند و دین مبین اسلام است.

وی با یادآوری موضوع بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه، گفت: کار دشمن، دشمنی است و چیزی جز این انتظار نمی‌رود و براساس آنچه کارشناسان مطرح می‌کنند، مبنای تشویق برای بی‌عفتی از ناحیه رژیم صهیونیستی است.

سردار رجبی همچنین یادآوری کرد: وقتی موضوع امر به معروف و نهی از منکر مطرح می‌شود تمامی ذهن‌ها به سمت حجاب می‌رود در صورتی که آقایان نیز مشمول این موضوع قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ سخت، وظیفه هر کدام از رده‌ها مشخص و تک و پاتک و عملیات مقابله‌ای واضح است اما در بحث هجمه نرم دشمن و کارهای مقابله‌ای فرهنگی، نیاز به یک کار هنرمندانه دارد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان خطاب به دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل استان گفت: شماها بخاطر داشتن ویژگی‌هایی برای این جایگاه انتخاب شده‌اید لذا باید منشا اثر باشید و این جز با رفتار درست، زبان لین و روی گشاده محقق نمی‌شود.

وی با یادآوری در پیش‌بودن تعطیلات نوروز و ورود مسافران به استان، گفت: گستردگی کار امر به معروف و نهی از منکر به وسعیت بیش از 1.5 میلیون نفر جمعیت استان و مسافران است که باید دبیران به گونه‌ای اثرگذاری داشته باشند که این دو فریضه الهی در جامعه نهادینه و حاکم شود.

سردار رجبی اضافه کرد: در جاهایی برای یک کار تخصصی نیروی تخصصی لازم است اما در امر به معروف و نهی از منکر، همه انسان‌های مسلمان وظیفه دارند هر چند برای یادآوری و تذکر باید افرادی باشند که خود عامل به این فریضتین باشد تا بتوانند بر دیگران اثر بگذارند.

وی در ادامه به نهضت امر به معروف و نهی از منکر در سپاه و بسیج اشاره و تصریح کرد: امسال در کردستان 3 هزار و 500 نفر برای تحقق این کار فرهنگی مشخص شده‌اند و این غیر از بسیجیانی استن که یک سوم جمعیت کردستان را تشکیل می‌دهند.

فرمانده سپاه کردستان در بخش پایانی سخنان خود گفت: اگر چه کردستان جزو استان‌های اول کشور در بحث امر به معروف و نهی از منکر است اما باید تلاش شود تا این جایگاه حفظ و تقویت شود چون این ظرفیت در وجود مردم استان فرهنگی کردستان وجود دارد.

 جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها