صفحه نخست

مسوولان امر به معروف را از خود شروع کنند/نباید به نام آزادی ارزش‌های اسلام و انقلاب زیرسوال برود

نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر اینکه مسوولان باید امر به معروف و نهی از منکر را از خود شروع کنند، گفت: نظام مخالف آزادی در جامعه نیست اما نباید به اسم آزادی ارزش‌های نظام را زیر سوال برد و منکرات در جامعه ترویج پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، اظهار کرد: از تلاش‌های مجموعه سپاه برای توجه به بحث امر به معروف و نهی از منکر قدردانی می‌کنم که این مهم در استان کردستان به صورت ملموس‌تر دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات، استانداری و غیره همه دست اندرکار ترویج و احیای این فریضتن الهی هستند، گفت: بحث امر به معروف و نهی از منکر استان انصافا فعال بوده و این مهم گسترش خوبی در سطح شهرها و روستاها پیدا کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: تذکراتی که به موقع داده می‌شود، برای مسوولان و مدیران یک نعمت است و خداوند متعال همواره این مهم را در آیات قرآن مورد تاکید قرار داده است.

حسینی‌شاهرودی یادآوری کرد: حتی انسان‌های مومن نیز نیاز به تذکر دارند و از مجموعه‌هایی که تذکر می‌دهند، باید استقبال کرد و اگر به وظایف خود در این راستا به نحو احسن عمل نکنند باید توبیخ شوند.

وی خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حذف شود جامعه به سمت نابودی کشیده خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر اینکه باید امر به معروف و نهی از منکر در تمام زوایای زندگی انسان جاری و ساری شود، اظهار کرد: این فریضتن الهی باید در تمام حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و غیره بروز و ظهور پیدا کند.

حسینی‌شاهرودی گفت: در برخورد با مسائل منکراتی باید براساس دستورات قرآن عمل کنیم.

وی گفت: جامعه حریم شخصی نیست که هرکس بخواهد هر نوع رفتاری را در آن داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: مسوولان نظام مخالف آزادی نیستند، ولی نباید به اسم آزادی ارزش‌های نظام و دین زیر سوال برود و منکرات در جامعه ترویج پیدا کند.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه ترویج و گسترش پیدا کند تا جلوی مفاسد اجتماعی گرفته شود.

وی اضافه کرد: مسوولان باید در بحث امر به معروف و نهی از منکر اول حواسشان به خودشان باشد و در گام‌های بعدی خانواده و سایر افراد جامعه است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها وظیفه یک نفر، یک گروه و یا یک دستگاه خاص نیست، اذعان داشت: تلاش در راستای ترویج و نهادینه کردن این فریضتین الهی وظیفه همگانی است.

حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: همه باید امر به معروف و نهی از منکر را در رأس وظایف خود قرار دهند تا جامعه ما دچار لغزش نشوند.

وی با اشاره به تلاش‌های جدی دشمنان در راستای گسترش منکرات در جوامع اسلامی، اذعان کرد: دشمنان با تمام توان برای ضربه زدن به جوامع اسلامی ورود و از هر نوع ابزاری در این راستا استفاده می‌کنند.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها