صفحه نخست

هنر انقلاب اسلامی بر مبنای فطرت انسان‌ها است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان گفت: هنر انقلاب اسلامی آگاهی‌بخش و برمبنای علم و آگاهی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی صبح امروز در دیدار با کارکنان و هنرمندان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و سازمان بسیج هنرمندان استان که به مناسبت 20 فروردین روز هنر انقلاب اسلامی صورت گرفت، با بیان اینکه انقلاب اسلامی به عقل بشر تلنگری زد که به خودش بیاید، اظهار کرد: انقلاب اسلامی انسان‌هایی را رشد داد که نمونه‌های بی‌نظیری در جهان هستند.

به گفته آیت‌الله حسینی‌شاهرودی، تفکر انقلاب تنها مختص به ایران نیست و بر اساس وعده امام راحل امروز به جهان صادر شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی دین و عقلانیت را مطرح و دین را دوباره به متن جامعه بازگرداند، گفت: ارزش‌هایی که به واسطه تفکرهای ضد اسلامی در حال محو شدن بود به برکت انقلاب اسلامی دوباره احیا شد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با عنوان این مطلب که احیای ارزش‌های اسلام نیاز به بسترهایی داشت که یکی از این ظرفیت ها هشت سال جنگ تحمیلی بود، خاطرنشان کرد: بسیاری از این ارزش‌ها در جنگ و طول هشت سال دفاع مقدس احیا شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان هنر انقلاب اسلامی یک سری ویژگی‌ها دارد، افزود: این هنر بر مبنای عقل، تدبیر و تفکر است و بر یک اصول و پایه‌های اساسی حاکم بوده و همین امر موجب ماندگاری آن شده است.

به گفته آیت‌الله حسینی‌شاهرودی، هنر غرب بر پایه هوس و لذت‌های شخصی و مادی بوده تا جایکه بوی مادیات می‌دهد و ماندگار ندارد.

وی با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی آگاهی‌بخش و برمبنای علم و آگاهی است، گفت: این هنر آگاهی می‌بخشد، اما هنر غرب تنها بر مادیات تاکید دارد و غفلت‌آفرین است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: هنر انقلاب به فرد آگاهی می‌بخشد و مسیرها را برای انسان روشن می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه هنر انقلاب اسلامی بر مبنای فطرت انسان‌ها است، اذعان داشت: این هنر در شأن انسان بوده و وجه انسانی بشر را مورد توجه و بر مبنای آن تولید محتوا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هنر انقلاب کمال انسانی را در نظر می‌گیرد، ولی هنر غربی تنها ابزاری برای بهره‌برداری و سوء استفاده بوده و توجهی به رشد و بالندی انسان ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: هنر انقلاب اسلامی این است که انسان را به خدا نزدیک کند و تمام جلوه‌های خدا را در خود رشد دهد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه انسان می‌تواند تمام صفات الهی را در خود تقویت کند، گفت: انسان از نظر علم می‌تواند کل امور عالم را بداند.

وی اضافه کرد: هنر انقلاب این است که انسانی را به بشر معرفی کند که خواستش رشد و تعالی جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان از هنر به عنوان زبان گویا نام برد و گفت: هرکس دنبال اثر گذاری است، باید از ابزار هنر استفاده کند و هنری که در آن عقل و تدبر وجود نداشته باشد ارزشی نخواهد داشت.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها