صفحه نخست

ایران پرچم‌دار جبهه مقابله با امریکا و صهیونیست است/انقلاب اسلامی نگاه جهان به دین را برگرداند

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان گفت: پرچم جبهه مقابله با آمریکا و دشمنان اسلام و بشریت، دست ایران است و امروز بسیاری از کشورهای جهان دنباله‌رو ایران هستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار با امامان جمعه استان کردستان، اظهار کرد: مردم باید در مسائل دینی هزینه کنند چون این هزینه کردن به نفعشان بوده و اموالشان را پاک می‌کند.

وی با بیان اینکه بخشش مال و زکات دلبستگی به مال را کم می‌کند، اذعان داشت: باید فرهنگ‌سازی‌های لازم در این راستا صورت بگیرد و مردم بیش از پیش در این زمینه همت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم توجه به ارتقای سطح معیشت و رفاه روحانیون اهل سنت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: پول ممکن است زندگی ما را در دنیا تغییر به لحاظ رفاهی ارتقا دهد، اما وابستگی به دنیا آخرت را از یاد انسان می‌برد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: جامعه روحانیت باید در راستای روشنگری و حمایت از دین و خدا و حمایت از ارزش‌ها تمام توان خود را بکار بگیرند کما اینکه باید نظام اسلامی را هم حمایت کرد چرا که نظام مقدس اسلامی ارزش‌ها را دوباره احیا کرد و نگاه جهان به دین را تغییر داد.

وی اضافه کرد: دو نظام تا قبل از جمهوری اسلامی وجود داشت که هر دو در مقابل دین کار می‌کردند و به شدت جهان را به سمت حذف دین و ارزش‌های معنوی سوق می‌دادند.

نماینده مردم گردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نگاه جهان را به دین برگرداند و تحولی عظیم را در جهان شکل داد.

وی یادآوری کرد: تا قبل از انقلاب اسلامی اجازه نمی‌دادند دین در زندگی جوامع بشری نقش داشته باشد اما نظام اسلامی فکر کمونیسم را از بین برد و با سوکولاریسم به مبارزه پرداخت.

وی اضافه کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی این دیدگاه که دین می‌تواند نقش مهم و عمیقی در زندگی، سیاست و عرصه‌های دیگر زندگی انسان‌ها ایفا کند، گستره جهانی پیدا کرده و به جبهه‌ای تبدیل شده است که یک طرف آن اسلام و ارزش‌های آن و طرف دیگر را مخالفین اسلام تشکیل داده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: در نهایت این اسلام است که بر جهان حاکم می‌شود لذا آمریکا و صهیونیست باید بترسند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نظامی است که امروز جبهه‌ای محکم و متحد را ایجاد کرده است، گفت: الان بسیاری از کشورهای جهان همراه این جبهه هستند و همین مساله خشم دشمنان را افزایش داده است.

وی گفت: پرچم جبهه مقابله با آمریکا و دشمنان اسلام و بشریت، دست ایران است و امروز بسیاری از کشورهای جهان دنباله‌رو ایران هستند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در ادامه با اشاره به شعار امسال که با عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده است، گفت: استفاده از کالای ایرانی یکی از حمایت‌ها است.

وی افزود: جنسی که در داخل تولید می‌شود نباید از خارج از کشور وارد شود ضمن اینکه باید بستر صادرات این کالاها نیز فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: در سال گذشته 10 میلیارد دلار بیشتر از سال 95 واردات به کشور داشته‌ایم که این مساله نگران‌کننده‌ای است.

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها