صفحه نخست

ترویج بی‌حجابی از اهداف اصلی امروز دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم بحث اوصاف ایمان داران حقیقی را می‌کند.

امام جمعه موقت سنندج گفت: خداوند در قرآن پنج صفت از ایمانداران حقیقی را بیان تا انسان‌ها براساس آن درجه خود را ارزیابی کنند.

وی با بیان اینکه سه صفت از این تعداد غیر آشکار و فقط خدا و خود انسان می‌داند، گفت: کسانی ایمان کامل و مخلصانه دارند که زمان ذکر خداوند، دل‌هایشان پر از خوف خدا می‌شود و در مقام خوف قرار می‌گیرند.

به گفته حسینی، خداوند متعال در قرآن می‌فرماید مومنان حقیقی کسانی هستند که زمان شنیدن آیات خدا وجودشان سرشار از عشق و نور می‌شود.

وی با بیان اینکه کسی که خوف خدا در دلش باشد تنها خود و خدایش می‌داند، گفت: این ایمان مثل ماموستا و معلمی دلسوز همواره در کنارش بوده و هدایتش می دهد و اجازه نمی‌دهد که پاهایش بلغزد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: مومنین حقیقی فقط از خدا می‌ترسند و از غیرخدا وحشتی ندارند و با توکل به خدا حرکت و هر آنچه در زندگی برایشان پیش می‌آید همواره راضی به رضای خدا هستند.

وی افزود: این دست انسان‌ها با داشتن این سه صفت معنوی که دارند همواره در دنیا و قیامت سربلند هستند.

وی به دو صفت آشکار مومنان واقعی نیز اشاره کرد و گفت: این افراد نماز را در اول وقت برپا می‌دارند و هیچگاه از ذکر خداوند غافل نمی‌شوند.

به گفته وی، این افراد همواره زکات مالی را که خداوند به آنها عطا کرده پرداخت و توجه به فقرا و نیازمندان را در اولویت خود قرار می‌دهند.

حسینی با بیان اینکه اخلاق اسلامی و قرآنی از ویژگی‌های بارز مومنان واقعی است، گفت: راستگویی و حقیقی بودن از دیگر ویژگی‌های مومنان حقیقی بوده و صاحب جایگاه رفیع نزد اطرافیانشان هستند.

وی در بخش دیگر از خطبه‌های این هفته نماز جمعه اذعان داشت: دشمنان نظام به دنبال ناامید کردن مردم هستند و اگر گله‌مندی و مشکلاتی در جامعه وجود دارد ولی مردم ناامید نمی‌شوند.

 

دشمن به دنبال تضعیف جایگاه رهبری است

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی دشمنان تضعیف جایگاه ولایت و رهبری است اما جایگاه رهبری هیچگاه با توطئه‌های دشمنان تضعیف نمی‌شود.

وی اضافه کرد: هدف دیگر دشمن، جدایی بین ملت و نظام است و به همین منظور دنبال ایجاد تنش هستند، اما ملت ایران همواره به بهترین شکل جواب آنها را داده‌اند.

وی با بیان اینکه دشمنان امروز در دو بعد اقتصادی و ترویج بداخلاقی به شدت ورود کرده و از هر ظرفیتی برای ضربه‌زدن به انقلاب استفاده می‌کنند، گفت: دشمنان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای و غیره سعی در گسترش بداخلاقی در جامعه هستند.

 

حمایت از کالای ایرانی عنصر مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است

حسینی در ادامه به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است، اشاره کرد و گفت: عنصر مهم تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی است از این رو تولیدکنندگان باید کالای فاخر تولید نمایند و با این کار زمینه کاهش گرایش مردم به خرید کالاهای خارجی را فراهم سازند.

 

ترویج بی‌حجابی از اهداف اصلی امروز دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب

امام جمعه موقت سنندج ترویج بی‌حجابی را از اهداف اصلی امروز دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: بانوان مسلمانان باید بدانند که حجاب آنها بزرگترین سد و مانع در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان است.

وی در ادامه به مشکلات مختلف در جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه با وجود تمام این مشکلات ملت همواره پشتیبان نظام و ولایت بوده و دست از اهداف و ارزش‌های انقلاب بر نمی‌دارند، گفت: امیدواریم مسوولان دولت تدبیر و امید با برنامه‌ریزی مناسب و جدیت هرچه تمام‌تر برای رفع مشکلات تلاش کنند.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها