صفحه نخست

جایگاه تذکر لسانی پلیس زیر سوال نرود/ قبول داریم باید به تذکر اکتفا می‌شد

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کشور گفت: در مساله اخیری که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، معتقدیم نیروی انتظامی جایگاهی دارد که باید با منکرات برخورد کند، هرچند قبول داریم پس از تذکر نباید ادامه داده می‌شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛سیداحمد زرگر ظهر امروز در نشست صمیمی با ایثارگران، خانواده شهدا و جانبازان استان کردستان که در سالن اجتماعات شرکت مخابرات این استان برگزار شد، اظهار داشت: با شرایط امروز جامعه، امر به معروف و نهی از منکر از عهده یک نفر بر نمی‌آید و لذا باید گروه‌ها، هسته‌ها و ناحیه و منطقه امر به معروف فعال شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی این تشکیلات در استان‌های مختلف اعم از نیروهای اهل سنت و تشیع، گفت: به زودی سامانه امر به معروف و نهی از منکر راه‌اندازی می‌شود تا علاقه‌مندان به این فریضه با ثبت‌نام در آن کد دریافت کنند و در قابل گروه‌های 10 نفره اداره‌محور و محله‌محور و بر اساس قانون فعالیت کنند.

به گفته وی، این گروه‌ها در قالب گروه‌های مردمی طلایه‌دار، گروه‌های اداری یاوران و گروه‌های آموزش و پرورش یادآوران فعالیت خواهند کرد.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کشور، سلاح زبانی را کارآمدتر از سلاح دیگری در این راستا برشمرد و افزود: با راه‌اندازی این گروه‌ها، بستر برای تذکر لسانی آماده و سازماندهی لازم در استان شکل می‌گیرد.

زرگر افزود: این گروه‌ها در قالب محله‌محور، معظلات و مشکلات محله خود را شناسایی می‌کنند و به کمک خود مردم، آن را حل می‌کنند.

وی با بیان اینکه اسلام امر به معروف و نهی از منکر را نظارت مردمی می‌داند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل ما مسلمانان باید مراقب یکدیگر باشیم و همدیگر را رها نکنیم.

زرگر، شناسایی، آموزش، سازماندهی و به کارگیری این افراد در قابل‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید خانواده شهدا در این زمینه پیشگام باشند.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کشور افزود: از دل این گروه‌های عادی، گروه‌های تخصصی هم شکل گرفته که با رصد و پایش مسایل تخصصی هر قشر، گامی برای حل معظلات برمی‌دارند که نمونه موفق آن در خراسان رضوی با مشارکت 50 پزشک راه‌اندازی و با نظارت بر حیطه کاری خود، مشکلات بسیاری را در بخش بهداشت و درمان حل کرده‌اند.

زرگر با تاکید بر اینکه مردم نباید بگذارند خون شهدا پایمال شود، افزود: اگر مردم وارد عرصه امر به معروف و نهی از منکر شوند، 98 درصد از پرونده‌های محاکم قضایی کم می‌شود و معظلات اجتماعی کاهش چشمگیری می‌یابد.

وی افزود: با تصویب قانون جامع امر به معروف و نهی از منکر، ستاد امر به معروف و نهی از منکر که جایگاه هماهنگی دارد، هم در بعد احیا این فریضه با کارهای فرهنگی و هم بحث یدی با ایجاد هماهنگی با سازمان‌های برخوردگر، با جدیت وارد عمل شده است.

وی به تشکیل معاونت قضایی امر به معروف و نهی از منکر هم اشاره کرد و گفت: این معاونت محور هماهنگی برای اجرای مرحله سوم امر به معروف که همان بحث "یدی" است ورود پیدا کرده و در کشور، استان و شهرستان‌ها فعال است.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) از بارزترین الگوهای برجسته امر به معروف و نهی از منکر هستند، گفت: آن حضرت حتی در محاصره دشمن و در گودی قتلگاه دست از این فریضه برنداشت و به دشمنان خود توصیه کرد اگر دین ندارند آزاده باشند.

وی افزود: شهدای ما از ائمه اطهار درس گرفتند و تا پای جان در پای عقیده خود ایستادگی کردند چراکه سعادت را در شهادت و در عمل به فرامین و آموزه‌های دینی و قرآنی می‌دانستند.

وی وظیفه امروز خانواده شهدا در قبال کار حسینی عزیزان شهیدشان را کار زینبی عنوان کرد و گفت: تمام هم و غم حضرت زینب (س) پس از عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر در هر قدم بود و لذا خانواده شهدا هم با تاسی به آن بانوی بزرگ باید تلاش خود را برای احیا و ترویج این فریضه به کار گیرند.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها