صفحه نخست

۱۰ هزار گروه امر به معروف و نهی از منکر در کشور تشکیل شده است/فضای مجازی به دنبال خوراک برای دشمنان نظام است/ستاد کردستان یکی از استان‌های موفق در کشور است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اقدامات ستاد در تمامی حوزه‌ها گسترش یافته و برای انجام این کارها ۱۰ هزار گروه امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت الاسلام سیداحمد زرگر عصر امروز در حاشیه سفر به کردستان، در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌ها، اظهار کرد: کردستان، استانی است که به لحاظ انسان‌های فرهیخته و ایستادگی در برابر دشمنان زرخیز است.

وی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه‌ای نام برد که در طول تاریخ مظلوم واقع شده است، نام برد و گفت: این فریضتین الهی از زمانی که پیامبر حکومت اسلامی را پایه‌گذاری کرد و بعد از آن در زمان خلفای اسلام تا به امروز همواره مورد مظلومیت قرار گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تصریح کرد: آنچه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در زمان امام علی(ع) داریم خیلی کم است و بعد از پیروزی انقلاب هم به دلیل درگیر شدن با جنگ تحمیلی برنامه‌های امام راحل در زمینه ترویج این فریضتین الهی تحقق پیدا نکرد.

وی اضافه کرد: در سال 94 همان چیز که به عنوان لایحه در چهار دولت مطرح بود به عنوان طرح به مجلس آمد و تصویب شد.

زرگر با بیان اینکه اینکه قانون در دو بخش به تصویب رسید، گفت: اوایل تصویب این طرح خیلی‌ها معتقد بودند که این قانون نمی‌تواند به صورت کامل باشد.

وی اضافه کرد: الان ستاد به عنوان متولی امر به معروف و نهی از منکر بر اساس قانون در دو حوزه احیا و اجرا فعالیت می‌کند.

ستاد دنبال ایجاد بستری برای جلوگیری از پیداش منکرات است

به گفته دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در حال حاضر این ستاد در بحث منابع مالی مشکلاتی دارد که به صورت جدی در سطح کشور در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات ستاد برای مقابله با موضوع چهارشنبه‌های سفید، اذعان داشت: برخورد با این مهم رسالت نیروی انتظامی است اما ستاد در بخش فرهنگی دنبال ایجاد بستری برای جلوگیری از پیداش این موضوعات است.

زرگر اضافه کرد: چون ستاد، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه هماهنگی بین دستگاهی را برای مقابله با این معضلات به عهده دارد در این زمینه فعالیت می‌کند.

یک بخش از مشکلات اداری به سیستم بر می‌گردد

وی با بیان اینکه حرکت‌های خوبی در این حوزه انجام گرفته است، گفت: امیدواریم با تلاش و هماهنگی بین دستگاهی جلوی اینگونه رفتارها در جامعه و نظامی که به برکت خون شهدا بدست آمده است، گرفته شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید براینکه انقلاب ایران اسلامی انقلاب فرهنگی است، اذعان داشت: این انقلاب با اهداف والا و نورانی دفاع از ارزش های اسلام و قرآن شکل گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که رسالت ستاد در زمینه مبارزه با فساد اداری چیست، افزود: یک بخش از مشکلات اداری به سیستم بر می‌گردد، چرا که سیستم اداری ما به گونه‌ای است که تا تحولی در آن ایجاد نشود، نمی‌توانیم به خروجی مناسبی برسیم.

زرگر خاطرنشان کرد: تا این سیستم مشکل‌دار رفع نشود نمی‌توانیم مشکلاتی را که در بدنه سیستم اداری وجود دارد، برطرف سازیم.

وی با بیان اینکه نزدیک 30 هزار نفر در قالب شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در وزارتخانه‌ها و ادارات سراسر کشور فعالیت می‌کنند، گفت: در کنار این مهم یاوران به معروف با عنوان طلایه‌داران معروف فعال و وظایف تعریف شده را اجرا می‌کنند.

زرگر اذعان داشت: این شوراها و یاوران امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارند که معضلات را در ادارات شناسایی کنند تا براساس آن راهکار ارائه شود.

وی در مورد برنامه‌های تدوین شده در راستای ترویج ارزش‌ها و نهادینه کردن توجه به امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: برنامه‌هایی که در ستاد امر به معروف و نهی از منکر تدوین می‌شود با توجه به موقعیت هر استان و بوم هر منطقه‌ای انجام می‌گیرد.

10 هزار گروه امر به معروف و نهی از منکر در کشور تشکیل شده است

وی با بیان اینکه ستاد برنامه‌ای مافوق خلاصه شدن به حوزه حجاب دارد، گفت: ما الان در کل کشور 10 هزار گروه امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شده و 550 کتاب تدوین و چاپ شده است و این نشان می‌دهد که کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر به بحث حجاب خلاصه نشده است.

به گفته دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، از زمانی که ستاد امر به معروف و نهی از منکر عنوان ستاد به خود گرفته است این ستاد می‌تواند در حوزه یدی هم مسوولیت به عهده ستاد گذاشته شده است.

وی در زمینه نحوه تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر گفت: الان شوراها براساس دستورالعمل‌های قانونی و ابلاغ ستاد تشکیل می‌شود.
این نیروها که در قالب شوراهای امر به معروف و نهی از منکر با ستاد همکاری می‌کنند یک ریال دریافت نمی‌کنند و با افتخار کار می‌کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات ما این است که این شوراها بدون دریافت هزینه کمک‌رسان ستاد هستند.

فضای مجازی به دنبال خوراک برای دشمنان نظام است

زرگر به نقش رسانه‌ها در ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها در زمینه اطلاع‌رسانی قانون امر به معروف و نهی از منکر کمک‌رسان ستاد باشند.

وی همچنین به سوالی در خصوص دیدگاه وی در مورد کلیپ برخورد گشت ارشاد با یک دختر که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: به هیچ وجه موافق این حرکت‌ها نیستیم ولی در این راستا باید به دو مساله توجه کنیم اینکه آیا آنچه پخش شده، کل موضوع بوده است.

وی تصریح کرد: فضای مجازی به دنبال خوراک برای دشمنان نظام هستند باید با بصیرت کامل کل موضوع را مد نظر قرار دهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه تذکر لسانی اولویت اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: گروه‌های
فعالیت ستاد امر به معروف کردستان و جایگاه آن را بیان کنید، اذعان داشت: ستاد امر به معروف کردستان یکی از ستادهای موفق در کل کشور است و الان در رده بالا قرار گرفته است.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها