صفحه نخست

راه‌اندازی سامانه امربه معروف و نهی از منکر / کردستان در زمینه اجرای امربه معروف و نهی از منکر استان موفقی است

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور از راه‌اندازی سامانه امر به معروف و نهی از منکر برای ثبت‌نام علاقه‌مندان فعالیت در این حوزه در اواخر ماه جاری در کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ حجت‌الاسلام سیداحمد زرگر پیش از ظهر امروز در همایش استانی ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان کردستان که در محل سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور  برگزار شد، خطاب به حاضرین در جلسه اظهار داشت: درجمع شما که مسوولیت اجرا و اشاعه فریضتین امربه معروف و نهی از منکر را بر عهده دارید در رابطه با شان و مقام این جایگاه نزد خداوند متعال قدر و منزلت خود را بدانید و هم سنگینی وظیفه‌ای که برعهده شماست را به خوبی لمس کنید.

وی در ادامه سخنان خود افزود: امر به معروف و نهی از منکر  از واجبات و وظیفه خطیر همه مسلمانان است.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از  منکر کشور عنوان کرد: طبق آیات الهی وظایف سنگینی بر عهده مدیران اجرایی این فریضتین است چون کسانی که در دنیا مکنت و قدرت دارند مسوولیتشان نسبت به افراد عادی بیشتر و سنگین‌تر است.

زرگر تصریح کرد: اینکه در نظام اسلامی براساس قانون اقامه و مسوولیت فعالیت و تلاش در رابطه با اجرای امربه معروف و نهی از منکر بر عهده مسوولین ستاد است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۷۲ ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ارتباط با اصل هشتم قانون اساسی در کشور تشکیل و قانونمند شد و در چهار دولت هفتم، هشتم، نهم و دهم در کمیسیون‌های مجلس مطرح شد.

به گفته این مقام مسوول، قانون امر به معروف و نهی از منکر ظرفیت‌های بسیاری از جمله تعریف، مراتب و  شرایط امربه معروف و نهی از منکر و حوزه آمران به معروف و ناهیان از منکر را به خوبی مشخص کرده است.

زرگر بیان کرد: مجازات کسانی که در مقابل ناهیان از  منکر و آمران به معروف ایستادگی می‌کنند در قانون با مشخص‌کردن درجه حق عنوان شده است.

وی اضافه کرد: ستادامربه معروف و نهی از منکر ۱۷ عضو در مرکز و ۱۸ عضو در استان‌ها دارد.

به گفته وی، متولیان امربه معروف و نهی از منکر که نیروهای متدین و انسان‌های پاکی که عاشق اسلام و کشور و عاشق پیاده‌شدن احکام نورانی اسلام هستند در قالب گروه‌های ۱۰ نفره، ۵۰ نفر در ناحیه و ۳۵۰ نفر در منطقه به صورت محله‌محور و اداره‌محور فعالیت می‌کنند.

زرگر اذعان کرد: برای ساماندهی گروه‌های عنوان شده باید چند کار اساسی ازجمله، شناسایی نیروها، انتخاب، گزینش، آموزش و ساماندهی را انجام داد.
زرگر تصریح کرد: برای ساماندهی نیروهای مربوطه ستادامربه معروف و نهی از منکر نزدیک به ۵۰ کتاب آموزشی چاپ شده است.

وی خطاب به مسوولان اجرایی امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد: معضلات و مشکلات اداره، محله، آموزش و پرورش را  اولویت‌بندی کنید و اگر برطرف نشد به مبادی ذیربط ارجاع دهید.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور بیان کرد: حضور مردم درصحنه در اجرای این فریضتین نقش بارزی دارد.

زرگر از راه‌اندازی سامانه امربه معروف و نهی از منکر در ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری در کشور  خبر داد.

وی با بیان اینکه ستاد امربه معروف و نهی از منکر کار اجرایی انجام نمیدهد  و فقط هماهنگ کننده امور است، افزود: متولی هماهنگی در سراسر کشور و برخورد با معضلات و ساماندهی آن دادستان‌های استان‌ها هستند.

وی در پایان اظهار کرد: استان کردستان در زمینه امربه معروف و نهی از منکر  با حضور کل مجموعه استانی نمونه بوده و در این راستا به خوبی عمل کرده است و خواسته ما در سفر بعدی، معرفی استان به عنوان نمونه در سراسر کشور در همه ابعاد است.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها