صفحه نخست

پیشرفت در سطح کلان نیاز به مولفه های مهمی مانند برنامه ریزی،کادرسازی و آموزش قانون امر به معروف و نهی از منکر می باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در جلسه با مجمع نخبگان  اندیشه ورز،اساتید دانشگاه های و دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستانهای تابعه استان اظهار داشت: برای پیشرفت در سطح کلان نیاز به مولفه های مهمی مانند برنامه ریزی،کادرسازی و آموزش قانون امر به معروف و نهی از منکر به عموم مردم می باشد که اگر در این خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری را رصدکنیم درمیابیم چقدر ایشان در برنامه ریزی تمامی امور تاکید دارند،

وی تصریح کرد: بحث کادرسازی، باید در سمت های مختلف مسئولین متعهد و متخصص زیادی را داشته باشیم به یک مسئول زمان و اجازه داده شود تا بتواند تجربیات خود را پیدا و بکار ببندد.

ایشان بر اینکه مردم در ارتباط با ستاد امر به معروف  و نهی از منکر و حوزه فعالیت های آن اطلاع چندانی ندارند گلایه نموند و خواستار آموزش همگانی مردم در امر قوانین امر به معروف و نهی از منکر شدند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: برای اجرایی موفق فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در درجه اول باید مسئولین اصلاح شوند تا مردم اصلاح شود و این امر باید متقابل باشد و مردم هم می توانند اصلاح بکنند؛ چرا که تذکر لسانی به تعبیر مقام معظم رهبری از بمب اتمی هم اثرگذارتر است.

وی کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایجاد هماهنگی بین ارگان های مختلف دانست و اظهار داشت: در این راستا باید کاری بکنیم که خود مردم در صحنه حاضر و فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را اجرایی کنند  

حجت الاسلام و المسلمین زرگر گفت: اعضای ستاد بویژه مربیان باید آموزش های تخصصی لازم و مهارت کافی را بدست آورند و سپس بکار گرفته شوند چون اگر به کار گرفته نشوند یا خودسر می گردند و یا دل سرد می شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در پایان یادآور شد: پس از آنجایی که با این دید به ستاد نگاه بکنیم که کار آن هماهنگی بین ارگان ها است باید از مجموعه نظام برای پیش برد اهداف فرهنگی و مبارزه با مفاسد استفاده کند.

 وی در خصوص اهمیت هیئت های اندیشه ورز و مجمع نخبگان که مسولیتی بسیار مهم بر عهده دارند؛ اظهار داشت: باید با تمام توان و جدیت در مسائل اجتماعی و فرهنگی، تحقیق و پژوهش نموده و برای گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر اقدامات مناسب و فعالیتهای چشم گیر داشته باشند.

در ابتدای این جلسه اساتید دانشگاه ها و اعضای مجمع نخبگان ستاد امر به معروف و نهی از منکر راهکارهای بهبود و تقویت اجرایی شدن فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ارائه نمودند .

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها