صفحه نخست

مهدویت یکی از نقاط وحدت بین مسلمانان است

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: در برگزاری ویژه برنامه‌های میلاد امام مهدی(عج) هیچ  تعارضی وجود ندارد بلکه این مهم یکی از نقاط وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در دیدار با جوانان استان کردستان، با بیان اینکه دین مورد رضایت خدا امکان برتری در جهان را پیدا می‌کند، اظهار کرد: بعد از این همه دشمنی‌ها که علیه دین اسلام از آغاز تا به امروز و در آینده وجود دارد دین اسلام بر تمام جهان گستردگی پیدا می‌کند.

وی گفت: دشمنی دشمنان با دین حق، به زمان خاصی اختصاص ندارد ولی اینکه دین اسلام در جهان گسترده و عدالت بر جهان حاکم شود وعده الهی است که قطعا اتفاق می‌افتد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه وقتی حضرت مهدی می‌آید عدالت در جهان گسترش پیدا می‌کند، افزود:  ظلم با آمدن حضرت مهدی از زمین رخت بر می‌بندد و این وعده‌ خداوند است.

وی اذعان کرد: اسلام با ظهور حضرت مهدی در جهان حاکم می‌شود که هیچکدام از مسلمانان شیعه و سنی از حاکم شدن اسلام ناراحت نیستند اما دشمنان در تلاش هستند که این موضوع را به اختلاف بین تشیع و تسنن تبدیل نمایند.

وی اظهار کرد: اعتقاد به ظهور حضرت مهدی موعود در بین اهل سنت و تشیع وجود دارد و تنها در نحوه تولد ایشان در گذشته و یا آینده اختلاف نظراتی وجود دارد.

وی اضافه کرد: دشمنان اسلام همواره برای ایجاد تفرقه تلاش می‌کنند و از هرچیزی برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در برگزاری ویژه برنامه‌های میلاد امام مهدی(عج) هیچ  تعارضی وجود ندارد بلکه این مهم یکی از نقاط وحدت بین مسلمانان شیعه و سنی است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه زمینه‌های ظهور تا حدودی از گذشته تا به امروز آماده است، خاطرنشان کرد: اینکه روزی این ظهور اتفاق می‌افتد تایید شده است، اما باید زمان اصلی آن برسد و انسان‌ها خود را برای این اتفاق بزرگ آماده کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: علائمی در مورد ظهور حضرت مهدی(ع) عنوان شده است و این موضوع حتی در بین صهیونیست هم مورد توجه قرار گرفته است.

آیت الله حسینی شاهرودی اذعان کرد: تلاش دشمنان اسلام برای تسلط بر خاورمیانه به خاطر پیش‌بینی‌هایی است که در مورد نقش این منطقه در پایان دنیا است.

وی افزود: دشمنان معتقد هستند، ایران در سوریه پایگاه پیدا می‌کند و باید با استفاده از هر بستری مانع از این کار شویم.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دشمنان زمانی که جنگ تمدن‌ها را مطرح کردند تلاششان این بود که تمدن آنها برای تمدن اسلام حاکم شود.

شاهرودی افزود: ملت ایران به فرموده امام امت در جنگ تحمیلی ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکست.

وی اذعان کرد: دشمنان در طول تاریخ انقلاب هر نوع توطئه‌ای را علیه ایران پیاده کردند ولی چون خدا خواست تمام توطئه‌های آنان نقش برآب شد و قدرت ایران روز به روز بیشتر شده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه امروز دشمنان ایران در گل مانده‌اند، گفت: ایران با وجود هجمه‌های گسترده دشمنان قدرتی روزافزون پیدا کرده و دشمنان ما درمانده‌تر شده‌اند.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران زمینه ظهور حضرت مهدی عج است، گفت: این حرکت الهی اما به واسطه این ماموریت بزرگ با وجود تمام هجمه‌های دشمنان پیش می‌رود.

وی اضافه کرد: امروز دشمنان انقلاب به این نتیجه قطعی رسیده‌اند که توان مقابله و جنگ نظامی را با کشور ایران ندارند و تهدیداتی که می‌کنند از سر ترسشان است.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: ما در بحث ظهور باید هم خود و هم دیگران را آماده کنیم تمام تلاش‌هایی که صورت گرفته ارزشمند است و باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: امروز ایران نقطه توجه جهان است و بسیاری از کشورها از عظمت و قدرت ایران می‌ترسند.

وی با بیان اینکه اعتقاد اهل سنت به امام مهدی کمتر از اهل تشیع نیست، اذعان کرد: آمدن حضرت مهدی در کتاب‌های علمای اهل سنت به زیبایی اشاره شده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان برگزاری جلسات متعدد در مورد مهدویت را ضروری دانست و افزود: باید واقعیات در این زمینه اطلاع‌رسانی شود  برخی دنبال تحریف‌ها برای ضربه زدن به این اصل وحدت آفرین هستند.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها