صفحه نخست

امر به معروف موجب رستگاری جامعه می‌شود

امام جمعه سنندج گفت: امر به معروف موجب رستگاری جامعه می‌شود و نهی از منکر جامعه و مسلمانان را از تباهی و نابودی دور می‌سازد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: خداوند می‌فرماید رحم من به بندگان از رحم مادر به فرزندان بیشتر است.

امام جمعه سنندج با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، گفت: امیدواریم خداوند ما را در این ماه توفیق دهد بتوانیم بیشترین بهره‌گیری را داشته باشیم.

وی  اضافه کرد: کسب تقوای الهی و پرهیز از گناهی که انسان را از خدا دور کند، از دستورات دین اسلام است.

وی امانتداری را از دیگر رسالت‌های مهم مومنان دانست و گفت: براساس دستور بزرگان دین، خیانت نکردن در اموال دیگران و اذیت و آزار نرساندن به همسایگان از وظایف هر انسان مسلمانی است.

خدایی تصریح کرد: سلام و احترام به همنوعان از دیگر دستورات دین اسلام است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه انس به قرآن و عمل به آن از دیگر دستورات دین اسلام است، گفت: انسان مسلمان باید دوستدار قیامت باشد و همواره بر اینکه روزی حساب و کتاب اعمالش صورت می‌گیرد ایمان داشته باشد.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه اینها 16 نصیحتی است که از پیامبر مکرم اسلام برای ما مسلمانان باقیمانده است، گفت: توبه از گناهان از دیگر وصایای پیامبر مکرم اسلام است.

وی اضافه کرد: خداوند تبارک و تعالی امت پیامبر را به دلیل اینکه امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند نسبت به سایر امت‌های پیامبران دیگر ویژه دیده است.

امام جمعه سنندج افزود: امت پیامبر اگر امر به معروف و نهی از منکر نکنند از امت پیامبر خارج می‌شوند.

وی با بیان اینکه مسلمانی مسلمان بر اساس میزان خدمتش به دین اسلام تعیین می‌شود، گفت: دین اسلام دین شخصی نبوده دین باور و اعتقاد است.

ماموستا خدایی اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در قرآن کریم همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه امر به معروف موجب رستگاری جامعه می‌شود، گفت: نهی از منکر جامعه مسلمانان را از تباهی و نابودی دور می‌سازد.

جهت عضویت درکانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستاناینجا کلیککنید

برگزیده ها