صفحه نخست

خروج آمریکا از برجام یک حرکت نامعقول و خلاف تعهدات بین‌المللی است

امام جمعه سنندج با اشاره به خروج آمریکا از برجام، این حرکت ترامپ را اقدامی سخیف و نامعقول و خلاف تعهدات بین‌المللی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار کرد: خروج امریکا از برجام و حرکت ترامپ، اقدامی سخیف و نامعقول و خلاف تعهدات بین‌المللی است.

امام جمعه سنندج افزود: صحبت‌های سخیف ترامپ در خصوص برجام و تهدید جمهوری اسلامی و تایید این موضوع از سوی نتانیاهو، با دلسوزی و تدبیر مسوولان نظام با شکستی دیگر مواجه خواهد شد.

وی از اتحاد بین مردم و مسوولان نظام به عنوان بزرگترین ابزار برای پیشبرد اهداف عالی نظام و پیروزی بر توطئه‌های دشمنان نام برد و گفت: با دلسوزی و تدبیر مسوولان و با پشتیبانی ملت در این امتحان و آزمایش پیش رو بار دیگر در برابر دشمنان پیروز خواهیم شد.

ماموستا خدایی در ادامه اطاعت از خداوند و پیروی از دستورات پروردگار را موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت دانست و اضافه کرد: ماه پر برکت شعبان را پشت سر می‌گذاریم و به ماه صیام و مهمانی خدا قدم می‌گذاریم که امیدواریم بتوانیم بهترین مهمان در این ماه باشیم.

وی ضمن تبریک هفته هلال احمر اذعان کرد: این جمعیت مردمی نقش مهمی در ایام مختلف در بحث خدمت‌رسانی به مردم و انجام خدمات عام‌المنفعه در شرایط مختلف دارد.

امام جمعه سنندج با اشاره به برخی اعمال ناثواب گفت: تهمت‌زدن به دیگران از اعمال بسیار ناثواب است که انسان را به تباهی می‌کشاند.

به گفته ماموستا خدایی، غیبت کردن از دیگر خصوصیات بدی است که در قرآن خداوند درباره کسانی که غیبت می‌کنند می‌فرماید غیبت مانند خوردن گوشت برادر مرده است.

وی با بیان اینکه دروغگویی را از دیگر گناهان زبانی دانست و افزود: دروغ در کنار اینکه گناه است موجب بروز مشکلات در جامعه می‌شود از این رو انسان باید از این صفت ناپاک دوری کند.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: بردن آبروی دیگران از دیگر صفات ناثواب است که پیامبر مکرم اسلام همواره بر دوری از آنها تاکید فرموده است.

ماموستا خدایی با بیان اینکه این صفات موجب تاریکی دنیا و آخرت انسان می‌شود، گفت: ما مسلمانان باید تمام دستورات قرآن و سنت‌های پیامبران را الگوی حرکت خود قرار دهیم و با دوری از این صفات ناثواب زمینه سعادتمندی دنیا و آخرت خود را فراهم سازیم.

همچنین، نمازگزارن سنندجی پس از اقامه نماز از جلو مسجد جامع تا میدان انقلاب، حرکت سخیف ترامپ در خروج از برجام را محکوم کرده و با شعارهایی علیه امریکا و اسرائیل، اوج نفرت و انزجار خود از این کشورها را به نمایش گذاشتند.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها