صفحه نخست

مصلحت کشور، مصرف تولید داخلی است / استقلال سیاسی در گرو استقلال اقتصادی

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار با بیان اینکه مصلحت کشور، حمایت و استفاده از تولیدات داخل و کمک به کارگر ایرانی است؛ اظهار داشت: با مصرف کالای داخلی در واقع استقلال اقتصادی کشور تحقق پیدا می کند؛ یعنی اگر در مسئله ی اقتصاد کشوری نتوانست خودش تصمیم بگیرد و روی پای خود بایستد استقلال سیاسی آن کشور تحقق پیدا نمی کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی زاده در جلسه اتاق اصناف شهرستان بیجار گفت: حمایت از کالای ایرانی وظیفه هر ایرانی است، وقتی کالای داخلی حمایت و استفاده شود با کمک در افزایش سرمایه ایرانی در واقع برای کارگر ایرانی ایجاد اشتغال می کنیم.

حجت الاسلام موسوی زاده ادامه داد: کشور امکانات، استعدادهای بی نظیر اقتصادی و خدادادی و ظرفیت‌های بسیار بالای انسانی دارد؛ اما متاسفانه یکی از موانع جدی در حمایت از کالای ایرانی و تقویت بنیه تولید ملی، دلبستگی بخشی از جامعه به محصولات خارجی و رواج فرهنگ غلط نامرغوبیت کالاهای ایرانی است در واقع این همان جنگ نرم دشمن در زمینه اقتصادی است که این فرهنگ نادرست را در ذهن جامعه القاءکرده اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت بالای کشور در عرصه های مختلف همچون علم و فناوری است ؛ با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: مصلحت کشور، مصرف تولید داخلی است، کمک به کارگر ایرانی است، و با مصرف کالای داخلی در واقع استقلال اقتصادی کشور تحقق پیدا می کند؛ یعنی اگر در مسئله ی اقتصاد کشوری نتوانست خودش تصمیم بگیرد و روی پای خود بایستد استقلال سیاسی آن کشور تحقق پیدا نمیکند؛ و اگر استقلال سیاسی یک جامعه ای تحقق پیدا نکرد، بقیه ی حرفها، جز حرف، چیز دیگری نیست. تا یک کشور اقتصاد خود را قوی،پایدار و متکی به خود نکند، نمیتواند از لحاظ سیاسی و فرهنگی و غیره تأثیرگذار باشد.

مسئول دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بیجار در پایان تصریح کرد: تولیدکنندگان نیز باید با تولید کالاهای با کیفیت دارای قیمت مناسب نظر مصرف‌کنندگان را به سمت کالاهای تولیدشده ی خود بکشانند و در این زمینه مسئولان دستگاه‌های اجرایی نیز باید احتیاجات مورد نیاز دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها تحت مدیریت خود را از کالاهای داخلی تامین نمایند.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها