صفحه نخست

رونق کسب و کار از مهمترین معروفات است/ فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در کردستان به وحدت مذاهب می‌انجامد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: رونق کسب و کار از مهمترین معروفات و نیازهای جامعه به شمار می‌رود و باید پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمود الله‌مرادی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان که در دفتر نماینده ولی فقیه استان برگزار شد، اظهار کرد: در بخش فرهنگی سال گذشته برنامه‌های متنوعی انجام شد که به وحدت بیش از پیش آحاد مذاهب مختلف انجامید.

وی افزود: برگزاری کنگره‌های مختلف امام شافعی از جمله اقدامات این مهم است که ثمره آن موضع‌گیری گروهک‌های ضد انقلاب بوده است.

وی نمایشگاه کتاب استان و فعالیت‌های فرهنگی نوروزی برای ایجاد شادی و نشاط در مردم را از دیگر فعالیت‌های فرهنگی استان در سال ۹۶ و اوایل امسال خواند و بیان کرد: خوشبختانه حتی یک مورد حرکت ضد امنیتی در استان نداشتیم و این ثمره زحمات شبانه‌روز جوانان این مرز و بوم است که برای حفظ امنیت این مرز و بوم می‌کوشند.

دبیر ستاد امر به معروف کردستان یادآور شد: کار امنیتی کاری طاقت‌فرسا و مشکل است و نیاز به تلاش شبانه‌روزی دارد که همه در این راستا تلاش کرده‌اند.

الله مرادی عنوان کرد: برگزاری یادواره‌های مختلف شهدا، تلاش‌های آموزش و پرورش در ترویج امر به معروف و فعالیت‌های قرآنی، حوزه هنری، تبلیعات اسلامی، ارشاد اسلامی و صدا و سیما نیز فعالیت‌های فرهنگی موثری در استان اجرا کرده‌اند که قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: ستاد امر به معروف مخالف شادی مردم نیست و هرآنچه که برابر شرع و دین و قرآن است باید برابر آن عمل شودو انتظار می‌رود همکاری صورت گیرد.

وی افزود: هیچ ارگان جمهوری اسلامی مجوز ندارند خلاف تدابیر نظام اسلامی تصمیم بگیرند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر رونق کسب و کار را از نیازهای جامعه و از مهمترین معروفات خواند و گفت: باید رونق کسب و کار در استان شکل بگیرد چرا که قسمت عمده‌ای از مردم در بحث اقتصادی رنج می‌برند.

الله‌مرادی اظهار کرد: تشکیل گروههای امر به معروف در سطح استان و انجام فعالیت‌های فرهنگی و تهیه و چاپ ۱۴ هزار برگ پوستر از ایات قرآنی، برگزاری جلسه توجیهی مدیران و روسای شوراهای امر به معروف و تجلیل از امران به معروف از مهمترین برنامه‌های انجام شده در استان است.

وی عنوان کرد: برخی جریانات سیاسی بدنبال ارزش‌زدایی هستند و باید با این جریانات برخورد شود.

وی برگزاری دوره اموزشی در سالجاری برای دو هزار و ۵۰۰ نفر را نیز از دیگر اقدامات ستاد امر به معروف خواند و افزود: پنج هزار نفر طلایه‌دار نیز در سزح استان جذب شده‌اند.

الله مرادی ترویج کالای ایرانی برای تحقق شعار سال را از دیگر اقدامات در دست اقدام ستاد امر به معروف خواند و اضافه کرد: باید فرهنگ استفاده از کالای ایرانی را ترویج داد.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها