صفحه نخست

ایستادگی در برابر کفر و استکبار بزرگترین نهی از منکر است/ ماه رمضان فرصتی برای رسیدن به تقوا است

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان کردستان گفت: ایستادگی در برابر کفر و استکبار و زورگویی بزرگترین نهی از منکر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان اظهار کرد: ماه رمضان با همه برکات و رحمت و آمرزش خداوند متعال فرا می‌رسد و کسی مورد الطاف خداوند خواهد بود که مرتکب گناه نشود.

وی افزود: خدا را شاکریم که در کشوری زندگی می‌کنیم که همه کارهایی که صورت می‌گیرد برای گسترش معروفات و فضای معنوی و جلوگیری از منکرات است.

وی خاطرنشان کرد: اساس نظام و حکومت براین است که جلوی مفاسد گرفته شود و فلسفه اصلی ستاد امر به معروف هم همین است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: باید تذکر لسانی فراگیر شود تا اثرگذاری ان بیشتر شود و مردم نباید احساس کنند که همه وظایف برعهده مسوولان است و مردم هیچ نقشی در ترویج معروفات ندارند.

آیت‌الله شاهرودی با اشاره به اینکه امر به معروف موجب می‌شود که یک امت بهترین امت باشد، یادآور شد: امروز نظام و رهبری و مردم ما در برابر کفر و استکبار ایستاده‌اند و این نیز بزرگترین نهی از منکر است.

وی خاطر نشان کرد: ملت قدرشناس چه شیعه و چه سنی قدردان امنیت ایجاد شده هستند و کشوری مانند سوریه نیز دارای رویش جبهه مقاومت است و نیروهایی از آن برآمده که در برابر ظلم و ستم می‌ایستند.

وی عنوان کرد: تا وقتی می‌توانیم پرچمدار دنیا باشیم که برای ترویج معروفات بکوشیم و همه باید به فکر باشیم و همگام و همدل عمل کنیم و احساس مسوولیت نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: مسوولان مسوولیتی ویژه دارند و مسوولیت پذیری در نظام اسلامی امری مهم و لازم است که مسوولان نباید آن را فراموش کنند.

آیت‌الله شاهرودی گفت: دشمن به هر شکل ممکن به دنبال از صحنه خارج کردن نیروهای ارزشی ماست اما باید هوشیار بود و اجازه نداد دشمن به درون ما نفوذ کند.

وی اضافه کرد: ازدواج نکردن جوانان منکر بزرگ دیگری در جامعه به شمار می‌رود و باید هرکاری می‌توان برای ماندگاری ازدواج انجام داد.

وی ایجاد مسکن، شغل و درآمد برای ایجاد زمینه ازدواج جوانان را لازم دانست و گفت: مسوولان باید هر انچه در توان دارند در این راستا بکار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: اگر اعتقادات و باورهای کسی تغییر یابد ارزش‌ها و رفتارهای فرد نیز تغییر می‌یابد و باید مراقب ارزش‌ها و رفتار و باورها بود و ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و حفظ اعتقادات است.

آیت‌الله شاهرودی با اشاره به اینکه قرآن کریم در خصوص مباحث اجتماعی تاکیدات فراوانی دارد، علام کرد: رعایت تقوا، احترام بزرگتر و غیره از جمله مواردی است که باید مورد توجه باشد و با کسانیکه می‌خواهند حرمت‌ها را بشکنند باید برخورد شود‌.

وی بر سلامت جامعه و حفظ عفت جامعه تاکید کرد و افزود: قرآن برای همه ارزش‌های دینی و اخلاقی دستورات و تاکیداتی دارد و با پیروی از دستورات قران کریم می‌توان به همه معروفات رسید.

وی اضافه کرد: ماه رمضان ظرفیت مناسبی برای تمرین بندگی و رسیدن به تقوا است و باید از این فرصت استفاده برد.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها