صفحه نخست

رمضان ماه فتح و پیروزی مسلمانان بر کفر است

امام جمعه سنندج با اشاره جایگاه ماه رمضان در بین مسلمانان، این ماه را ماه فتح و پیروزی مسلمانان بر کفر عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، از ماه رمضان به عنوان بهترین فرصت برای توبه و پاک‌ شدن از گناهان نام برد و اظهار کرد: ماه رمضان، ماه برکت است و تمام درهای رحمت خداوند متعال بر روی مسلمانان باز می‌شود و بستری برای عبادت و امرزش گناهان مسلمانان باشد.

امام جمعه سنندج افزود: ماه رمضان ماه پیروزی مسلمان بر کفر است که نمونه‌هایی آن را در جنگ‌های مختلف در صدر اسلام شاهد بودیم.

وی به جنگ تحمیلی هشت ساله نیز اشاره کرد و گفت: صدام در ماه رمضان با تجهیزات روز شهرها و روستاها را بمباران می‌کرد و تعداد زیادی را به شهادت رساند که مژده این ماه برای شهدا، بهشت برین و برای صدام تباهی بود که آن را با آن وضعیت از یک چاله بیرون کشیدند.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: از خداوند می‌خواهیم که دشمنان مسلمانان شکست بخورند و به عبرتی برای تاریخ تبدیل شوند.

ماموستا خدایی همچنین ماه رمضان را ماه صیام و قیام نام برد و گفت: یعنی باید در روزها روزه و در شب زنده‌داری و عبادت کنیم چرا که این اعمال از دستورات خداوند تبارک و تعالی است.

وی با تاکید براینکه باید با روزه‌داری احترام ماه رمضان را نگه‌داریم، اذعان کرد: کسانی که بنا به هر دلیلی قادر به روزه‌داری نیستند، باید با حفظ حرمت این ماه از خوردن و آشامیدن در انظار عمومی خودداری کنند.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ای مومنان و ایمان‌دار روزه‌داری در ماه رمضان به شما واجب شده همانگونه که قبل از شما بر امت‌های دیگر واجب شده بود.

ماموستا خدایی خاطرنشان کرد: ماه رمضان بسیار با عظمت است چرا که قرآن به عنوان آخرین کتاب آسمانی و اساس و پایه دنیا و قیامت در این ماه نازل شده است.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها