صفحه نخست

به کار گیری زبان هنر برای ترویج معروفات/ ذهنیت رایج به امر به معروف و نهی از منکر تغییر کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر به کار گیری زبان هنر در جهت ترویج معروفات گفت: متولیان عرصه فرهنگ و هنر باید برای تمامی معضلات و منکرات نسخه فرهنگی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، یکشنبه (۳۰ اردیبهشت) در اولین جلسه این شورا در سال جاری در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: فلسفه وجودی و رسالت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رشد فضایل اخلاقی و انسانی است.

جلال قلعه شاخانی، با تاکید بر ترویج همه زمینه های امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: هنر خارج از تعالی انسانی هدفی ندارد و رشد فضایل اخلاقی و انسانی بزرگترین معروفی است که بایستی در جامعه ترویج داده شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: متاسفانه در جامعه امروز ذهنیتی که از شورای امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد، برخوردهای ایجابی است و عامه مردم این شورا را عنوان گشت ارشاد می شناسد که لازم این ذهنیت تغییر کند.

وی با بیان اینکه جامعه به فضای بانشاط نیاز دارد، افزود: انجام کار فرهنگی با زبان هنر در راستای فراهم کردن فضای بانشاط در جامعه بایستی در اولویت برنامه های فرهنگی و هنری قرار گیرد تا جذب حداکثری مخاطب در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی تحقق یابد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، به رسالت اصلی شورای امر به معروف و نهی از منکر اشاره و بیان کرد: لازم است این شورا در ادارات منکراتی چون دروغ، ریا، غیبت، ... را شناسایی و با برخورد اقناعی در صدد رفع آن اقدام کند.

قلعه شاخانی، احساس مسئولیت در کار را نمونه بازر امر به معروف در سازمان ها دانست و افزود: امر به معروف فقط ظاهر افراد نیست و کارمندان بایستی نسبت به حقوقی که از بیت المال می گیرند در قبال کار خود احساس مسئولیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه متولیان عرصه فرهنگ و هنر باید برای تمامی معضلات و منکرات نسخه فرهنگی داشته باشند، اذعان کرد: بعضی از منکرات آنقدر در جامعه تکرار شده است که قبح خود را از دست داده است و به صورت عام دامنگیر جامعه شده است.

وی تولید محتوا برابر با اقتضای فرهنگی جامعه را گوشزد و اضافه کرد: مسئولان فرهنگی باید بدانند که می توان با تولید محتوای فرهنگی تاثیرگذار در حوزه فیلم، تئاتر، موسیقی، عکس و ... در جهت رسالتی که بر عهده دارند، حرکت کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تاکید کرد: همه ما بایستی از حالت شعار خارج شویم و به این جایگاه برسیم که تاثیرگذاری کار فرهنگی و اثر هنری در راستای ترویج معروفات و نهی از منکرات بیش از جلسات سخنرانی کاربرد دارد.

قلعه شاخانی خاطر نشان کرد: لازم است منکرات آسیب رسان به جامعه و معروفات نیاز جامعه امروز را شناسایی و درجهت رفع آن ها تلاش کنیم.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها