صفحه نخست

روزه‌داری انسان را نسبت به مشکلات اقشار نیازمند حساس می‌کند

امام جمعه سنندج با بیان اینکه روزه‌داری انسان را نسبت به مشکلات اقشار نیازمند حساس می‌کند، گفت:‌ روزه‌داری توجه به فقرا و تلاش برای رفع مشکلات آنها در جامعه افزایش می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، اظهار کرد: پیامبر اکرم همواره بر شنیدن قرآن از زبان دیگران علاقمند بودند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه روزه ماه رمضان بر تمام انسان‌ها واجب شده است، گفت: روزه‌داری به لحاظ جسمی و روحی دارای برکات زیادی برای انسان‌ها است.

ماموستا خدایی خاطرنشان کرد: پیامبر می‌فرماید که شیطان در بدن انسان در آمد و رفت است و روزه‌داری راه ورود شیطان را سد می‌کند.

وی با تاکید براینکه روزه‌داری توجه به فقرا را بیشتر می‌کند، گفت: روزه‌داری موجب سلامت جسم انسان می‌شود و اندام مختلف انسان را از امراض نجات می‌دهد.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه روزه انسان را از آرزوهای نفسانی دور می‌کند، گفت: روزه بهترین راه برای نزدیک شدن به خداوند تبارک و تعالی است.

ماموستا خدایی افزود: خداوند تبارک و تعالی می‌فرماید« تمام عبادت انسان‌ها برای خودش است به جز روزه چرا که روزه برای من بوده و تنها من هستم که جزای آن را خواهم داد».

وی با بیان اینکه یک از پاداش‌هایی که خداوند برای انسان‌هایی که روزه می‌گیرند در نظر گرفته دیدن نور تجلای ذات الهی است، گفت: این بزرگترین پاداشی است که هر انسان می‌تواند از پرودگار بگیرد.

وی در پایان تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر نماد پیروزی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان است.

برگزیده ها