صفحه نخست

پرداخت زکات تبعیض و اختلاف طبقاتی را در جامعه حذف می‌کند

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان با بیان اینکه از بین بردن تبعیض و اختلاف طبقاتی در جامعه از مهم‌ترین کارکردهای پرداخت زکات است، گفت:‌ زکات مسئله‌ای اقتصادی است که میان اغنیا و فقرا محبت، برکت و رحمت ایجاد می کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نخستین جلسه دبیرخانه شورای زکات استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: در ماه مهمانی خدا قرار گرفته‌اید و باید بدون تعارف از خدا بخواهید.

وی خاطرنشان کرد: این همه بستر لطف خدا فراهم است و باید از این ظرفیت برای رسیدن به مغفرت الهی بهره بگیریم.

نماینده ولی فقیه در کردستان اذعان داشت: یکی از برکات مهم ماه رمضان  شب قدر است که قرآن به صورت کامل در این شب نازل شده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه ارزش شب قدر از هزار ماه بیشتر است، گفت: باید تلاش کنیم در این ماه با قرآن انس بگیریم چراکه تلاوت یک آیه قرآن در این ماه برابر با ختم قرآن است.

وی اذعان داشت: پرداخت زکات و صدقات نیز مانند دیگر عبادت‌ها و کارهای خیر در ماه رمضان اجر مضاعف دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه مردم باید در بحث زکات و اهمیت آن توجیه شوند، خاطرنشان کرد: این مهم باید از طریق مختلف به مردم اطلاع‌رسانی شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در ادامه با تسلیت سالگرد رحلت حضرت خدیجه(س) اذعان کرد: حضرت خدیجه تمام مال و زندگی خود را فدای راه پیامبر و اسلام کرد.

به گفته وی، این بزرگ بانوی جهان اسلام هیچ دلبستگی به مال دنیا نداشت و زمانی که با پیامبر ازدواج کرد خود را کنیز پیامبر اسلام معرفی کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: خداوند کارهای خوب را می‌بیند و برای تک تک این کارها ارزش قائل است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی الگوگیری از بزرگان دین در بحث بخشش مال را ضروری دانست و گفت:‌ بخشش مال در این دنیا توشه‌ای برای جهان آخرت انسان می‌شود و نزد خدا باقی می‌ماند.

وی اضافه کرد: خداوند به پرداخت زکات در قرآن تاکید می‌فرماید و این پرداخت زکات نه برای خدا بلکه برای آخرت انسان است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه از بین بردن تبعیض و اختلاف طبقاتی در جامعه از مهم‌ترین کارکردهای پرداخت زکات است، گفت:‌ زکات مسئله‌ای اقتصادی است که میان اغنیا و فقرا محبت، برکت و رحمت ایجاد می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: نباید با مردم تعارفی برخورد کنیم بلکه باید تاثیرات منفی عدم پرداخت زکات به مردم آگاه‌سازی شود.

وی در پایان با تاکید براینکه خداوند انسان را آفریده که تربیت کند، گفت:‌خداوند آن قدر دارد که به نیازمندان عطا کند، اما فقرا را با صبر و اغنیا را با بخششان امتحان می‌کند.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها