صفحه نخست

انتصابات ستادی خلاف عدالت اجتماعی است/ مردم از بی‌عدالتی‌ها رنج می‌برند

امام جمعه قروه گفت: هر کس در ستادهای انتخاباتی کاری انجام داده ولو بی‌لیاقت و ناتوان و ناشایست بوده باید در جایی مدیر باشد و این تخلف از عدالت و خلاف عدالت اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت‌الاسلام حسن باباییان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قروه با تسلیت وقایع نیمه اول خرداد و ارتحال امام راحل اظهار داشت: نیمه اول خرداد یادآور حزن و اندوه ملت ایران و عروج ملکوتی امام خمینی (ره) است و به همین مناسبت ویژه برنامه بزرگداشت سالروز ارتحال امام روز یکشنبه در مسجد جامع قروه برگزار می‌شود تا قدردان خدمات امام به امت اسلام باشیم.

وی با اشاره به برخی ویژگی‌های امام راحل، گفت: ایشان جز برای رضای خدا گام بر نمی‌داشت و به امور همه امت اسلام اهتمام داشت.

به گفته باباییان، عزت‌خواهی و ستم‌ستیزی از دیگر ویژگی‌های امام خمینی (ره) بود که بانی احیای مجدد اسلام ناب محمدی(ص) در عصر حاضر شدند و ما باید قدردان نعمتی باشیم که امام راحل برایمان به یادگار گذاشتند.

خطیب جمعه قروه، با بیان اینکه انقلاب ما و فریاد اسلام‌خواهی برای برقراری عدالت اجتماعی بود تا مردم در رفاه زندگی کنند، تصریح کرد:40  سال از انقلاب می‌گذرد و دولتمردان در هر دولتی موفق به ایجاد و گسترش عدالت اجتماعی نشدند و به همین دلیل رهبر معظم از پیشگاه مردم و خدا عذرخواه است.

وی افزود: حقوق‌های نجومی، باج‌دهی و رانت‌خواهی زیاد، زمینه اصلی بروز اعتراضاتی است که این روزها از بعضی از اصناف می‌بینیم.

باباییان با تاکید بر اینکه جناح‌گرایی بلای جان جامعه ما شده است، افزود: فلان وزیر در فلان نقطه ویلای غیرقانونی می‌سازد وزیر دیگر از او دفاع می‌کند، چرا که خط و جناح فکری یکسان دارند.

به گفته امام جمعه قروه، از سوی دیگر هرکس در ستادهای انتخاباتی کاری انجام داده باید مدیریت جایی را به عهده بگیرد و این خلاف عدالت اجتماعی است.

وی افزود: در امور خدماتی مراجعینی داریم که به دلیل مشکلات مالی و تورم قادر به پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز و دیگر خدمات خود نیستند.

باباییان افزود: از سویی شخصی به واسطه ارتباطات با فلان مسوول و نماینده 70 میلیون تومان بدهی به همین دستگاه‌ها دارد و با پررویی تمام پرداخت نمی‌کند.

وی تصریح کرد: مردم چون از اینها مطلع هستند رنج می‌برند.

باباییان با بیان اینکه مردم از حکومت اسلامی انتظار دارند که برپا کننده و مجری عدالت اجتماعی باشد، اظهار داشت: سخنان کامیون‌داران باید در جای خود شنیده می‌شد تا عده‌ای دلداده به غرب و منحرف از این آب گل‌آلود ماهی نگیرند.

وی خطاب به مدیران و مسئولان گفت: نشنیدن صدای مردم خیانت به خون شهدا و خدمات امام راحل است.

امام جمعه قروه با بیان اینکه اگر مدیر پشت میزنشین وجدان داشته باشد باید همه را به یک چشم ببیند و تخلف کسی را نادیده نگیرد، ازدستگاه قضا هم خواست تا قانون را برای همه یکسان پیاده کند.

وی سخنی هم با مردم داشت و خطاب به آنان گفت: نگذارید از این صدای شما دشمن بهره ببرد، چون مانند زالو به شما چسبیده‌اند.

امام جمعه قروه ادامه داد: صدای شما حق است و مسئولین باید آن را بشنوند.

باباییان با انتقاد از نمایندگان مردم گفت: بسیاری از نمایندگان به جای شنیدن صدای مردم به دنبال انتصاب و تغییر مدیران هستند و افراد معلوم‌الحال، کم جنبه و کم ظرفیت را به مردم تحمیل می‌کنند.

وی به آنان توصیه کرد: برای حوزه انتخابی خود وقت بگذارند و نخواهند که مردم و اصناف به تنگ بیایند.

امام جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام شنیع و هنجارشکن در یکی از مدارس غرب تهران اشاره کرد و گفت: این مساله همه دل‌ها را آزرده کرد.

وی گفت: نظارت لازم در وزارت و ادارت تابعه و مدارس بسیار ضعیف است و هر کس هر کاری دلش بخواهد انجام می‌دهد و آنچه که منتشر شده تنها یک گوشه است.

به گفته باباییان، مساله تربیت دینی در درجه‌های سوم و چهارم مدارس قرار دارد و بسیاری از متصدیان تربیتی علاقه‌ای به کار خود ندارند یا حتی بلد نیستند و انگیزه ندارند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده‌ها نظارتی بر معلمین فرزندانشان ندارند، گفت: برای اینها تربیت دینی اهمیتی ندارد و تنها به دنبال تقویت بعد علمی فرزندان خود هستند و اخلاق در درجه‌های پایین است.

امام جمعه قروه گفت: سند 2030 را یونسکو تدوین کرد که بر ما تحمیل کند و تحمیل کرد و در آموزش و پرورش اجرایی کرد تا جنسیت فرزندان ما را تغییر دهد و آینده را از آنان سلب کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز شهادت تنها مدافع حرم استان، منوچهر سعیدی اشاره و یاد و خاطره این هشید گرانقدر را گرامی داشت.

خطیب جمعه قروه در آغاز خطبه های امروزماه رمضان را ماه کمک به فقرا و ایتام و رسیدگی به زندانیان جرائم غیرعمد دانست و گفت: اگر می‌خواهیم اهل بهشت باشیم، رسیدگی به فقرا و نیازمندان را نباید فراموش نکنیم.

باباییان شب‌های قدر را بهترین اوقات سال برشمرد و گفت: این شبهای نورانی فرصتی برای استغاثه و استغفار در درگاه الهی است.

برگزیده ها