صفحه نخست

کار بازرسان امر به معروف و نهی از منکر نهادینه و پیاده کردن ارزش های اسلامی در مجموعه ادارات باشد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان اینکه کار بازرسان امر به معروف و نهی از منکر در ادارات به عنوان یاور دستگاههای اجرایی جهت رفع منکرات در همان دستگاه و پیاده کردن ارزش های اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان؛ محمود الله مرادی در جلسه توجیهی بازرسان امر به معروف و نهی از منکر ادارات استان که در سازمان بازرسی استان برگزار گردید؛اظهار داشت: شورای های امر به معروف و نهی از منکر هر دستگاهی باید در عمل جهت گسترش امر به معروف و نهی از منکر اقدام بکنند، و سنجش این عملکرد نیز به عهده بازرسان امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه شرکت در نماز جماعت، پخش اذان و یا شرکت در راهپیمایی های ملی توسط کارکنان هر اداره از معروفات بزرگ است، اما همه این فرایض از الزامات اولیه و روزمره هر انسان مسلمان است؛تصریح کرد: آنچه باید مورد توجه باشد اینست که شورای امر به معروف و نهی از منکر هر دستگاه اجرایی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر تاکنون در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و... چه اقداماتی عملی انجام داده اند.

الله مرادی ادامه داد: آنچه مهم است ترویج معروفات امر مهمی است که امروز جامعه ما بدلیل غفلت مسئولان مربوطه دچار فراموشی شده است مثلا تلاش در انجام صحیح کار به چه میزان بوده است؟ چقدر ما در محیط کار انگیزه ایجاد کرده ایم؟ تا در محیط کسب و کار، کارمند با عشق و علاقه به انجام وظیفه محوّله درست اقدام نماید.

وی عنوان داشت: ما باید برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر و  شوراهای ذیربط در جایی که واقعاً بر زندگی شخصی مردم اثر گذار باشد، ترویج و اجرا کنیم، یعنی اگر شوراهای امر به معروف برنامه های امر به معروف را در همان اداره حاکم بکنند و اداره کارهای خود را به درستی انجام بدهند می توان گفت این بزرگترین کار است که در راه ترویج امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه در درجه اول بازرسان باید خود آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و هر آنچه را که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر انجام می دهند باید خود را ملزم به رعایت آن بکنند؛ ایشان تصریح نمود: کار بازرسان کار سلبی و برخورد تند با مدیر و مجموعه ذیربط نیست بلکه مهمترین هدف آنها از طریق فرهنگ سازی، نهادینه و پیاده کردن ارزش های اسلامی در مجموعه ادارات است .

الله مرادی در پایان با بیان اینکه هدف ستاد از این کار استخراج داده ها و آسیب شناسی مشکلات و منکرات موجود، و ارائه راهکارهای مناسب به آن مجموعه می باشد؛ اظهار داشت: بازرسان نباید فقط به نکات عمومی و رده پایین توجه کنند بلکه باید کل مجموعه را در نظر داشته باشند چرا که در نهایت این داده های بازرسان تحویل خود سازمان بارزسی استان داده می شود تا پیگری گردد.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها