صفحه نخست

مسلمانان باید در برپایی نماز جمعه توجه ویژه ای کنند

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اهمیت برپایی نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه یکی از کلیدهای اطاعت از خداوند است،بنابراین مسلمانان باید در برپایی آن توجه ویژه ای کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، ماموستا معروف خالدی امام جمعه موقت سنندج ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: بزرگترین فضل و برتری اطاعت الهی است، بنابراین همه مامسلمانان باید در پیروی از فرامین الهی نهایت تلاش را انجام دهیم.

 وی افزود: اطاعت از خداوند انسان را از انحرافات روحی، فکری و اجتماعی محفوظ نگه می دارد.

 ماموستا خالدی اظهار داشت: بندگی و کسب رضای خدا زمینه رشد انسان روز به روز فراهم می کند.

 وی افزود: انسان مسلمان باید رابطه خودش را با پروردگار از مسیر بندگی و عبادت تقویت کند.

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به فرموده قرآن و تاکید بر حضور بیشتر مردم در نماز جمعه افزود: یکی از عبادت‌هایی که همواره مورد قبول حق‌تعالی بوده، اقامه نماز جمعه است؛نماز جمعه یکی از کلیدهای اطاعت از خداوند است،بنابراین مسلمانان باید در برپایی آن توجه ویژه ای کنند؛ چرا که عبادت در روز جمعه دارای جایگاه بسیار بالایی است و ما به عنوان امت پیامبر(ص) قدر این روز را بدانیم.

وی افزود: انسان مسلمان باید برای رضای خدا و برپایی نماز جمعه،کار و مشغله‌های دنیوی را کنار بگذارد،زیرا برپایی نماز جمعه دارای اجر و پاداش زیادی از طرف پروردگار است.

 

تلاش‌های دادگستری کردستان "قابل تقدیر و امیدبخش" است

ماموستا خالدی در بخشی دیگر از خطبه‌های با تبریک هفته قوه قضائیه و قدردانی از تلاش‌های این مجموعه در استان گفت: انصافاً تلاش‌های دادگستری کردستان "قابل تقدیر و امیدبخش" است.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: قوه قضائیه هم امید بخش و هم بازدارنده است امید از این نظر که مردم در زمانیکه مشکل و گرفتاری داشته باشند و ظلمی بر آنها روا داشته می‌شود، نخستین جایی است که به آنجا مراجعه و آن مجموعه نیز از حق آنان دفاع می‌کنند.

وی اضافه کرد: بازدارنده نیز از این لحاظ که اگر کسی بخواهد کار غیرقانونی و مشکلی برای مردم ایجاد کند، می‌داند که از سوی قوه قضائیه مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

جهت عضویت در کانال سروشستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها