صفحه نخست

جنگ اقتصادی دشمن فرصتی برای افزایش قدرت ملت ایران است

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان گفت: اینکه ابرقدرتی با تمام دست‌نشانده‌هایش به جنگ ما آمده است این یک فرصت برای قدرتمندتر شدن جبهه حق است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دومین جلسه شورای اداری استان کردستان در سال جاری که عصر امروز برای بررسی موضوعات اقتصادی در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، با بیان اینکه در نبرد بین حق و باطل قرار داریم، اظهار کرد: اینکه ابرقدرتی با تمام دست‌نشانده‌هایش به جنگ ما آمده است یک فرصت برای قدرتمندتر شدن جبهه حق است.

وی افزود: ایستادن در مقابل دشمنان یک جهاد بزرگ می‌خواهد و خداوند در قرآن کریم به مسلمانان دستور داده در برابر زیاده‌خواهی آنان بایستید و از آنها تبعیت نکنید.

وی با بیان اینکه خداوند در جای دیگری در قرآن خطاب به انسان‌ها می‌فرماید "هر قدمی که در مسیر مقابله با ظلم بردارید خیر و برکت نصیبتان خواهد شد"، اذعان کرد: باید از این ظرفیت که پیش آمده استفاده و قدرت و استقلال را بالاتر ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان کرد: باید از ظرفیت نیروهای جوان و پای کار برای رفع مشکلات و مقابله با توطئه‌ها و تهدیدات اقتصادی بهره بگیریم.

حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه دشمنان نشان داده‌اند که هیچ وقت نمی‌‌خواهند ملت ایران روی پای خود بایستد، گفت: الان که همه به این نتیجه رسیده‌ایم باید با دست به دست هم دادن در مقابل با توطئه‌ها و تهدیدات دشمنان بایستیم.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های لازم برای نقش‌آفرینی در مقابل با تهدیدات دشمنان در کشور و استان وجود دارد و باید با تمام توان و اراده قوی در برابر دشمنان ایستادگی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: به دلیل فشارهای دشمنان محدودیت‌هایی در زمینه واردات و گرانی در برخی اجناس را پیش‌رو داریم که باید در شرایط کنونی به سمت صادرات غیرنفتی حرکت کنیم و در این راستا با برنامه‌ریزی و حمایت از تولید گام‌های اساسی برداشته شود.

حسینی‌شاهرودی در مورد اصراف و بی‌توجهی به الگوی مصرف از منظر اسلام پرداخت و خاطرنشان کرد: دین اسلامی در مورد استفاده بهینه و خودداری از اسراف همواره تاکید کرده است.

به گفته وی، خداوند اسراف کنندگان را دوست ندارد و دین اسلام همواره بر درست مصرف کردن تاکید کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: باید با تغییر روش تولید و مصرف مشکلات پیش‌رو در این حوزه را حل کرد و از این ظرفیت‌های خدادادی به نفع تولید و تقویت اقتصادی استفاده کنیم.

ایت الله حسینی‌شاهرودی خرید کالای ایرانی را از سوی مردم و مسوولان مورد تاکید قرار داد و گفت: باید در این زمینه با تمام توان ورود و با مدیران متخلف که از کالاهای داخلی حمایت نمی‌کنند برخورد شود.

وی حمایت از واحدهای و بخش‌های تولیدی را ضروری دانست و گفت: حمایت در بعد کمیت و کیفیت باید مورد توجه قرار گیرید که یکی از این حمایت‌ها صرفه‌جویی در مصرف است.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها