صفحه نخست

۱۰.۸ میلیارد تومان کالای قاچاق در ۱۲ عملیات انهدام در کردستان کشف شد

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کردستان گفت: در سال گذشته ۱۲ عملیات انهدام باندهای قاچاق کالا در استان صورت گرفت که ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، رضا میرزایی ظهر امروز در همایش عمومی طرح میثاق حمایت از کالای ایرانی که به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد، اظهار کرد: پدیده قاچاق با گستردگی فراوانی مواجه است که می طلبد دستگاه‌های مربوطه در این زمینه با هوشیاری کامل به طور جدی به این قضیه بنگرند.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عرصه مبارزه با سوداگران اقتصادی، خاطرنشان کرد: کردستان استانی مرزی است، مرزها فرصتی طلایی برای کشور هستند ایران با ۱۵ کشور همجوار همسایه است لذا برای کنترل مرزها و ورود و خروج کالا  در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکنون اقدامات مثبتی انجام شده است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کردستان، رویکرد این ارگان را نگاه پیشگیرانه عنوان کرد و افزود: در راستای توجیه و روشنگری آحاد جامعه سمینارهای متعددی تاکنون در میان جامعه هدف دانش آموزان و دانشگاهیان برگزار شده و امسال در یک حرکت ابتکاری با مراکز دانشگاهی در راستای حل مشکلات و بررسی آنها تفاهم‌نامه‌ای امضاء شد.

میرزایی با بیان اینکه قاچاق موضوعی چندوجهی است و همه دستگاه‌های اجرایی باید به آن بپردازند، تصریح کرد: تنویر افکار عمومی توسط رسانه‌ها که قلم به دست هستند باید درست و درشت بنویسند و آگاه‌سازی افکار عمومی را در این خصوص فراموش نکنند.

وی با بیان اینکه در گذشته استان کردستان مسیر ورود مشروبات الکلی به کشور بود، ادامه داد: طی ۲ سال گذشته تاکنون، ورود مشروبات الکلی به کشور کاهش چشمگیری داشته است.

به گفته این مقام مسوول، اگر کمربند ایمنی مبارزه با قاچاق کالا را در کردستان ببندیم قطعا استان‌های همجوار در امان خواهند بود.

میرزایی با طرح این سوال مبنی بر اینکه آیا استاندار نسبت به کالاهایی که مصرف انسانی دارد حساسیت به خرج داده و با جدیت مبارزه می‌کند، افزود: خوشبختانه در استان کردستان با همت کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیروهای خدوم انتظامی کالاهای مصرف انسانی کنترل می‌شود.

میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۲ عملیات انهدام باندهای قاچاق کالا در استان  به مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان صورت گرفت.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها