صفحه نخست

خرید کالای ایرانی کمک به اشتغالزایی افراد بیکار است

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در کردستان گفت: خرید و مصرف کالای ایرانی حمایت از تولید کننده داخلی و ایجاد شغل برای افراد بیکار است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، آیت‌الله  سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در همایش عمومی طرح میثاق حمایت از کالای ایرانی که در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش کردستان برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از کالای ایرانی در این برهه از زمان معروف و خرید کالای خارجی از جمله منکرات است.

وی در ادامه بیان کرد: در قرآن کریم و روایات متعدد نظارت عمومی در قالب فریضتین  امربه معروف و نهی از منکر بارها به کرات سفارش شده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: ملاک سنجش انسان مومن و غیرمومن با ترازوی امر به معروف و نهی از منکر سنجیده می‌شود، لذا شاخصه مسلمان بودن رعایت این فریضتین در تمام جنبه‌های زندگی است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی افزود: رسالت دشمنان دین و منافقان، ترویج منکرات است، فرد مومن باید همیشه هوشیار باشد تا توسط شیطان به خسران کشیده نشود.

وی با اشاره به وضعیت اقتصاد ایران در زمان حال افزود: الان جنگ، جنگ اقتصادی است، خزانه دار آمریکا رسما اعلام کرده با تمام قوا سعی در نابودی اقتصاد ایران دارد و تنها از این راه است که میتوان ایران را فلج کرد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروزه آمریکا به این نتیجه رسیده که توان جنگ نظامی با ایران را ندارد لذا باتحریم و آشوب اقتصادی و رخنه در فرهنگ ایرانی اسلامی می‌خواهد به ما ضربه وارد کند.

حسینی‌شاهرودی اذعان کرد: متحدان آمریکا از وی به تنگ آمده‌اند و چهره خبیثش برای همه دولتها نمایان شده است.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی تمام عیاری که الان در شرایط وحشتناک شروع شده و ادامه دارد مردم ما نباید تسلیم شوند، بیان کرد: جهاد اکبر و جهاد اصغر و جهاد سیاسی در مقابل دشمنان نظام برای ناامیدی آنان ضرورت دارد.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: موضع دشمن رو پاشنه آشیل اقتصاد و معیشت قرار گرفته و با این احساس که دلار پول بین‌المللی است از این قدرت برای کاسبی و حل مشکلات خود استفاده می‌کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: با استفاده از کالای ایرانی توسط ۸۰ میلیون جمعیت کشور برای عده زیادی اشتغال ایجاد و بیکاری که ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی است از میان می‌رود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اعلام اینکه ما باید اطلاع رسانی کنیم که قاچاق تا چه حد برای اقتصاد مملکت مضر است، تصریح کرد: کنترل واردات  ضروری است.

وی اظهار داشت: مبارزه با فساد اقتصادی، پولشویی، خروج و ورود ارز و طلا  از کشور، انجام معاملات سوری که بازار را دچار نوسان کرده  ضرورت دارد و باید به صورت جدی توسط دستگاه اجرایی منافذش را بسته و دستگاه فضایی در این زمینه حمایت کند.

وی خرید کالای ایرانی را کمک به اشتغالزایی افراد بیکار عنوان کرد و گفت: همه آحاد جامعه باید صرفه جویی در انرژی را ترویج دهند چرا که دستور  دین برای تولید در ایجاد ظرفیت محدود نیست بلکه محدودیت در مصرف بیش از حد نیاز مطرح است که اسراف و حرام شناخته شده  و اسراف کاران را اصحاب نار می‌داند چون موجب ضرررسانی و خسارت می شوند.

جهت عضویت در کانال سروش ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان اینجا کلیک کنید

برگزیده ها