صفحه نخست

حجاب بانوان ایران زمین بیانگر هویت تاریخی کشور است

فرماندار شهرستان سنندج گفت: وجود حجاب و عفاف در بین زنان، مادران و دختران ایران زمین نماد هویت تاریخی کشور ما است که برای پاسداشت و حفظ آن باید کوشید.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، محمدابراهیم زارعی پیش از ظهر امروز در همایش حافظان حریم خانواده که در سنندج برگزار گردید، اظهار نمود: همه ما دارای هویتی خانوادگی، قومی و شخصی هستیم و بعنوان کُرد و ایرانی باید به هویت‌مان افتخار کنیم.

وی وجود حجاب و عفاف در بین زنان، مادران و دختران ایرانی را نماد هویت تاریخی دانست و گفت: حجاب نماد هویت‌ما در کشور است و باید برای حفظ آن بکوشیم.

وی خاطر نشان کرد: ما از کشورهایی هستیم که از لحاظ قدمت خداپرستی و یکتاپرستی بی‌نظیریم و در طول تاریخ از جمله در دوران اشکانیان، ساسانیان و اسلام حجاب میان زنان متداول بوده و بعنوان حفظ حیثیت و آبرو از آن یاد شده است‌.

فرماندار سنندج یادآور شد: با علائمی که بر روی اشیای تاریخی از ظاهر زنان به تصویر کشیده شده می‌توان گفت زنان ایرانی در فرهنگسازی به ملت‌های دیگر نیز می‌توانند کمک کنند.

زارعی عنوان کرد: زنان همواره در حفظ و حراست هویت و فرهنگ غنی خود به عنوان یک ایرانی تلاش می‌کنند چرا که هویت ما شناسنامه ماست.

وی اضافه کرد: مردان بزرگی که در تاریخ می‌بینیم در دامن مادرانی تربیت شده‌اند که حفظ هویت‌ها و اصالت‌هایمان برایشان مهم بوده است.

وی خاطر نشان کرد: امروز باید برای حفظ حجاب و عفاف با رفتار تعاملی برخورد کنیم و کسانیکه آگاهی لازم را ندارند با این مولفه مهم و اساسی آشنا و آگاه کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدحسین توانایی از استاید برجسته دانشگاههای تهران و مسئول اداره بازرسی و نظارت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور  نیز در این همایش اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم بر اهمیت حجاب تاکید کرده و همچنین شاعران و بزرگان زیادی از جمله حافظ بر رعایت حجاب تاکید کرده‌اند.

حجت‌الاسلام توانایی با بیان اینکه بانوان باید در حوزه حجاب به خودباوری برسند، بیان کرد: باید این خودباوری را در کسانیکه به آن اعتقاد ندارند به وجود آورد.

برگزیده ها