صفحه نخست

حجاب در اسلام نماد زن پاکدامن است/ هدف اصلی هجمه‌های دشمنان بانوان جامعه هستند

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج گفت: برخلاف سایر ادیان که از حجاب تعابیر دیگری دارند، حجاب در اسلام نماد و نشانه پاکدامنی زن مسلمان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حسن عسگری پیش از ظهر امروز در همایش حافظان حریم خانواده از بانیان این همایش و همکاری و هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، شهرداری، شورای شهر، تبلیغات اسلامی و بسیج سنندج تقدیر کرد و اظهار داشت: برگزاری اینگونه همایش‌ها حرکت ارزشمندی برای مقابله باتوطئه دشمنان است.

وی با اشاره به جایگاه حجاب در اسلام خاطر نشان کرد: حجاب در اسلام جلوگیری از بردگی است و برخلاف مسیحیت که نشانه تبعیت زن از مرد و در یهودیت که نشانه فاصله طبقاتی و تجمل‌گرایی است در اسلام حجاب نماد و نشانه پاکدامنی زن مسلمان است.

وی افزود: در فرهنگ غرب زن ابزاری است برای تامین منافع خودشان اما در اسلام از زن بعنوان انسان‌ساز و تربیت کننده انسان یاد شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سنندج یادآور شد: امروز تهاجم فرهنگی و هجمه دشمنان بیشتر متوجه زنان جامعه است چرا که اگر زنی عفیفه و پاکدامن نباشد نمی‌تواند بزرگانی چون امام راحل و شهید چمران و مطهری و امثال آنها را تربیت کند.

عسگری عنوان کرد: زنی که در قید لاابالیگری گرفتار شود نمی‌تواند انسانی در تراز اول انقلاب تربیت کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم در هفته جاری که هفته عفاف و حجاب است بتوانیم در راستای ترویج ارزش‌های انسانی گام موثری برداریم.

در این همایش که با حضور مسوولان استانی و جمع عظیمی از بانوان سنندج برگزار شد، چند برنامه فرهنگی و هنری اجرا شد.

برگزیده ها